ME U18: Wielki sukces – Polska z awansem do Dywizji A!

Reprezentacja Polski juniorów w półfinale turnieju Dywizji B pokonała Czechy 76:58 i zapewniła sobie awans do grona najlepszych drużyn w Europie. W niedzielę zagra jeszcze w finale turnieju w Oradei.

Reprezentacja Polski U18 przed meczem z Czechami / fot. FIBA

Polacy rozpoczęli półfinał z Czechami od koncertowej gry w ataku. Pierwsza kwartę, m.in. dzięki trójkom Mateusza Kaszowskiego, wygrali aż 25:16. Potem było trochę gorzej w ofensywie, pod presją rywala punkty przychodziły z wielką trudnością.

Tuż przed przerwą, celnym rzutem z dystansu trochę oddechu dał drużynie Igor Kozłowski i Polska prowadziła 36:31 po 20 minutach gry.

Wyrównany mecz rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie, kiedy zespół Andrzeja Adamka popisał się świetną skutecznością, ale też i odpornością psychiczną. Czesi wcześniej kilka razy zbliżali się nawet na zaledwie 1 punkt, ale nie oddaliśmy prowadzenia nawet na moment.

Ostatnia część to świetna gra Kacpra Gordona, który raz jeszcze zaliczył celne trójki w bardzo ważnych momentach. Z trafieniami dołączyli też Igor Kozłowski i Kacper Marchewka, którzy zagrali swoje najlepsze mecze w turnieju. Na 4 minuty przed końcem Polska miała już 15 punktów przewagi i nie oddała zwycięstwa. W ostatniej kwarcie zatrzymaliśmy Czechów na 10 punktach.

Dzięki wygranej w półfinale Polacy zapewnili sobie udział w przyszłorocznych rozgrywkach Dywizji A. W finale turnieju w Oradei w niedzielę (godz. 19.45) zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Izrael – Macedonia Północna. Transmisję będzie można zobaczyć na profilu FIBA w YouTube.

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Kilka tygodni dzieli nas od startu nowego formatu międzynarodowych rozgrywek, które będą miały charakter regionalny. W październiku rozpoczną się bowiem zmagania ENBL, czyli nowej ligi koszykówki, w której udział wezmą zespoły z północnego, środkowego oraz wschodniego rejonu Europy, a wśród nich także Anwil Włocławek.
Sporo emocji i wielka niespodzianka. Republika Zielonego Przylądka pokonała 77:71 reprezentację Angoli na otwarcie AfroBasketu. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Ivan Almeida, który powraca do gry po poważnej kontuzji. Były gwiazdor Anwilu trafiał ważne rzuty, ale miał też aż 11 strat.