Mecz sezonu w Radomiu! Efektowne starcie dla Rosy

Taylor Brown miał rzut na dogrywkę, ale minimalnie tę trójkę spudłował. Po świetnym meczu, w którym było wszystko, Rosa Radom pokonała Kinga Szczecin 82:79.

(Fot. Tomasz "Fijołek" Fijałkowski)
(Fot. Tomasz „Fijołek” Fijałkowski)

Wow! Lepszego meczu w tym sezonie PLK nie wiedzieliśmy.

To był naprawdę fajne, dynamiczne spotkanie, ciekawe od początku do końca. King drażnił Rosę zrywami na początku pierwszej i trzeciej kwarty, nie poddał się też w końcówce. Kanonada z dystansu – goście oddali aż 42 rzuty za trzy! – mogła przynieść im sukces, ten rzut Taylora Browna w ostatniej sekundzie wykręcił się z obręczy.

Rosa – przemęczona i przetrzebiona kontuzjami – znów musiała walczyć do ostatnich sekund, gdyby miała rozegrać kolejną dogrywkę w Radomiu, można byłoby mówić o jakiejś klątwie. Choć w sumie też o gapiostwie, bo to strata i niecelny rzut wolny Michała Sokołowskiego dał szansę Kingowi w ostatniej akcji.

Ale to właśnie „Sokół” wraz z Garym Bellem i Tyronem Brazeltonem znów czuwali nad tym, by Rosie nie stała się krzywda. Rzucali, zbierali i asystowali, na dodatek trafiali w najważniejszych momentach i to często trudne rzuty. Bell nawet ze skutecznością 6/15 z gry i 4 stratami wyglądał dobrze, zebrał aż 11 piłek. Brazelton rzucił 19 punktów, Bell – 15, a Sokołowski – 14.

Goście? Wszyscy wiemy, że u nich prawie każdy ma zielone światło na rzuty z dystansu, ale w sobotę w Radomiu to był raczej reflektor. Zaczęło się od 13:4 dla nich po rzutach Michała Nowakowskiego – Rosa konsekwentnym graniem do kosza i wymuszaniem fauli (25/34 z wolnych w całym meczu) odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, ale trójki ciągle trzymały Kinga w grze.

Skuteczność była słaba – 12/42 to ledwie 28 proc., ale szczecinianie trafiali, gdy było trzeba. Rosa do przerwy wygrywała 44:36? No to Craig Sword i Nowakowski przywitali się trójkami na początku trzeciej kwarty. Rosa efektownym zrywem uciekła na 57:46? Marcin Dutkiewicz i Jakub Garbacz znów zmniejszyli straty rzutami z dystansu.

I tak w kółko – Sokołowski podrywał się do lotu, Darnell Jackson walczył pod koszem, ale z drugiej strony świetne momenty miał bujający się, tańczący z piłką Brown. Russell Robinson miał słabą skuteczność, ale zaliczył 9 asyst i 6 przechwytów. Wilki po prostu nie chciały się poddać, każdy miał dobry moment. I na dodatek to podkręcane tempo – biegaj i rzucaj w najczystszej postaci.

Efektowny mecz zakończył się niewielką wygraną Rosy, ale King potwierdził, że będzie zespołem groźnym dla każdego. Już niebawem – dla niepokonanego lidera. W piątek 18 listopada w Szczecinie zagra Polski Cukier Toruń.

Pełne statystki z meczu – TUTAJ.

Wyraźna przegrana ze Stelmetem na własnym parkiecie to mały sygnał alarmowy – najbliższy miesiąc dla – osłabionej serią kontuzji – ekipy z Włocławka będzie bardzo ciężki. Wydaje się, że wzmocnienie strefy podkoszowej, choćby tymczasowe, jest nieuniknione.
Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

Adam Hrycaniuk grać potrafi, co pokazywał przez lata. Tym niemniej w Gdyni spisuje się po prostu słabo, notując statystyki poniżej swoich standardów. Po ostatniej porażce to na nim skupiła się publiczna krytyka ze strony trenera Przemysława Frasunkiewicza.
29 / 02 / 2020 11:32

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08