• Home
  • Europa
  • Mecz życia Mateusza Ponitki – Barcelona i Navarro ograni!

Mecz życia Mateusza Ponitki – Barcelona i Navarro ograni!

Share on facebook
Share on twitter

Rewelacyjny występ Polaka w ACB – Mateusz zdobył 28 punktów i miał 10 zbiórek. Iberostar Teneryfa po dogrywce pokonał na wyjeździe Barcelonę 93:91.

Mateusz Ponitka (fot. Twitter/@CB1939Canarias)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

Bez wątpienia najlepszy mecz Mateusza Ponitki w Hiszpanii i w ogóle w międzynarodowej karierze. Polak zdobył 28 punktów i miał 10 zbiórek, notując eval na poziomie 38. Trafił doskonałe 10 z 13 rzutów z gry i perfekcyjne 7-7 z wolnych, a warto dodać, że przez większość meczu krył go Adam Hanga, jeden z najlepszych obrońców w Europie. A wszystko nasz reprezentant przypieczętował celną trójką w dogrywce.

Gospodarzy długo w meczu utrzymywał nieśmiertelny Juan Carlos Navarro. Legendarny strzelec Barcelony, teraz tylko rezerwowy, w 18 minut na parkiecie zdobył 22 punkty, trafił 4 razy w ważnych momentach z dystansu, a w dogrywce starymi sztuczkami nabierał obrońców i sędziów na faule, ratując swój zespół z opresji celnymi rzutami wolnymi.

Iberostar wytrzymał próbę nerwów, a punkty na wagę zwycięstwa zdobył po wejściu na kosz rozgrywający Rodrigo San Miguel. Bohaterem wieczoru był jednak bezapelacyjnie Ponitka, który staje się gwiazdą ACB.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>