Mega paka w Barcelonie – szturm na Euroligę

Share on facebook
Share on twitter

Nikola Mirotić, Alex Abrines, czy Cory Higgins – jeśli chodzi o letnie wzmocnienia wśród zespołów euroligowych, to FC Barcelona Lassa nie ma sobie równych. Svetislav Pesić ma do dyspozycji najmocniejszy skład w Europie.

Nikola Mirotić (fot. Wikipedia)

PZBUK – dołącz do gry i odbierz darmowy zakład 50 złotych! >>

Barcelona tego lata znacząco wzmocniła skład, tracąc tak zaledwie trzech graczy. W porównaniu do minionych rozgrywek w składzie zabraknie Kevina Seraphin, Chrisa Singletona i Jaki Blazicia. Solidni gracze, jednak w ich miejsce udało pozyskać się gwiazdy największego formatu.

Absolutnym hitem jest pozyskanie Nikoli Miroticia, który pomimo dobrych finansowo propozycji z NBA zdecydował się na powrót do Europy. Dodatkowo Barcelonie udało się przechwycić jednego z liderów CSKA, aktualnych mistrzów Euroligi, czyli Cory’ego Higginsa.

Jakby tego było mało, do składu dołączył także Brandon Davies, jeden z najlepszych podkoszowych parkietów euroligowych, który przez ostatnie dwa lata był gwiazdą Żalgirisu Kowno. Po nieudanej przygodzie z NBA wraca także Alex Abrines, który w Barcelonie będzie się odbudowywał po kontuzjach.

Zachwycamy się nowymi nabytkami Barcelony, a przecież w składzie pozostały największe gwiazdy z lat poprzednich. Kontrakt przedłużyli – francuski rozgrywający Thomas Huertel i jeden z najlepszych obrońców w Eurolidze, Węgier Adam Hanga.

14-osobowy skład Barcelony na sezon 2019/2020:

Thomas Huertel/Kevin Pangos/Pau Ribas

Cory Higgins/Alex Abrines/Kyle Kuric

Victor Claver/Adam Hanga

Nikola Mirotić/Pierre Oriola/Rolands Smits

Brandon Davies/Ante Tomić/Artem Pustovyi

Trener: Svetislav Pesić

Nie ma wątpliwości, że z takim składem celem Barcelony w nadchodzącym sezonie może być tylko jedno – wygranie Euroligi i odzyskanie prymu w Hiszpanii.

RW
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

NBA

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51