Miała być zawzięta walka o utrzymanie, a jest… obecność w ósemce! Torunianie pokonali MKS

Świetna kwarta czwarta kwarta w wykonaniu Twardych Pierników sprawiła, że do Torunia wracają jako zwycięzcy. Piątą wygraną w sezonie zameldowali się w czołowej ósemce!

O toruńskiej ekipie nie mówi się dużo. Ale może prawdziwy sukces wcale nie potrzebuje, by było o nim głośno? Twarde Pierniki grają pewnie, stabilnie. Gdy wypadł zawodnik z pierwszej piątki, prędko zastąpiono go innym. Tyle mówiło się o kapitalnym początku w wykonaniu Startu czy MKS-u, a to właśnie torunianie ostatnio osiągają lepsze wyniki niż wymienieni wyżej rywale.

MKS słynie z wyśmienitej ofensywy, ale i słabej defensywy. W pierwszej kwarcie dąbrowianie zdobyli aż 27 punktów! Sęk w tym, że dali sobie rzucić… 26. Od początku świetnie wyglądał Tayler Persons, na którego koncie prędko pojawiło się 7 oczek i 6 asyst. Finalnie zabrakło mu jednego decydującego podania, by zanotować double-double.

Przez pierwszych 30 minut byliśmy świadkami raczej wyrównanego starcia. Co prawda niemal cały czas MKS prowadził, jednak w większości różnicą kilku punktów. Gdy Trey Diggs trafił z dystansu, torunianie doprowadzili do ponownego remisu – 67:67. Remisowo było także na 35 sekund przed końcem.

Twarde Pierniki wymieniały się podaniami, a piłka finalnie trafiła w ręce Diggsa. Amerykanin wykonał “pompkę”, a przy próbie rzutu został sfaulowany przez Personsa. Piąte przewinienie rozgrywającego MKS-u! Po celnych rzutach wolnych Diggsa goście prowadzili 88:85.

Po przerwie na żądanie decydujący rzut wziął na siebie Dominik Wilczek, ale nie trafił. Wojciech Tomaszewski pobiegł do kontry, a Wilczek faulował go w sposób niesportowy. Później – kolejne rzuty wolne, które tylko przypieczętowały zwycięstwo torunian. Uwaga – drugie z rzędu!

Mecz w ramach 11. kolejki już rozstrzygnięty, więc czas zerknąć do tabeli. Jak to wygląda obecnie? Torunianie wygrali po raz piąty w tym sezonie, dzięki czemu wskoczyli na 8. miejsce. Z kolei MKS z bilansem 5-5 jest nieco poza ósemką, bo na 10. miejscu.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

Przed rozpoczęciem sezonu Milwaukee Bucks byli rozpatrywani jako jedni z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa NBA. W połowie lutego drużyna ma jednak ogromne problemy i za chwilę może stracić przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów. Dlaczego mistrzowie NBA z 2021 przechodzą taki kryzys?
16 / 02 / 2024 14:12
Los Angeles Clippers przerwali fantastyczną serię Golden State Warriors, wygrywając w Chase Center 130:125. Drużynie Steve’a Kerra nie pomógł nawet fantastyczny występ Brandina Podziemskiego, który zaliczył 25 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst. Kolejnej porażki doznali natomiast San Antonio Spurs, którzy ulegli Dallas Mavericks 93:116, a Jeremy Sochan zapisał 10pkt/4zb/3prz.
15 / 02 / 2024 10:19

W meczach kończących fazę grupową europejskich rozgrywek regionalnych, w środę zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i Start Lublin. W ramach rozgrywek Alpe Adria Cup rywalem MKS-u będzie czeski zespół Sluneta Usti nad Labem (początek o 18:00), a ostatnim rywalem Startu w rundzie grupowej rozgrywek ENBL będzie holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle (mecz o 19:00). Transmisje na kanałach YouTube rozgrywek.