PRAISE THE WEAR

Miami Heat wciąż polują na Chrisa Paula

Miami Heat wciąż polują na Chrisa Paula

Pat Riley wciąż myśli o zbudowaniu jak najlepszej drużyny "tu i teraz". Miami Heat nadal rozważają zatem pozyskanie Chrisa Paula. Jeśli jednak miałoby dojść do wymiany, to dopiero w trakcie sezonu.
Chris Paul / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jeszcze do niedawna wydawało się, że chętnych na ogromny kontrakt (38 milionów dolarów w sezonie 2019/20, 41 w 2020/21 i aż 44 w 2021/22 – CP3 będzie miał wtedy 36 lat) Chrisa Paula w NBA nie będzie. Tego lata doszło jednak do wymiany z jego udziałem na linii Thunder – Rockets i wciąż spekuluje się o kolejnym transferze z udziałem 34-letniego rozgrywającego.

Oklahoma City Thunder są w trakcie przebudowy i w takim przypadku, co oczywiste, nie za specjalnie potrzebują Paula z 40 milionami w kontrakcie. Do tego mają w składzie jeszcze Dennisa Schrodera i Shaia Gilgeousa-Alexandra, którzy liczą na spore minuty na rozegraniu.

Wydaje się więc, że powinni chcieć wymienić Paula. Chętni na jego pozyskanie mają być Miami Heat, którzy po dołożeniu do składy Jimmy’ego Butlera chcą zbudować zespół na tu i teraz. Heat mają też kim handlować – chociażby kończący się po tym sezonie kontrakt Gorana Dragicia (19,2 miliona dolarów).

Według Shamsa Charanii z The Athletic, Heat najpierw będą chcieli sprawdzić jak rozpocznie się sezon, zarówno dla nich jak i dla Paula, a dopiero potem znów spróbują wychylić się po Chrisa.

Miami oprócz Dragicia do tej wymiany musiałoby dodać jeszcze kilku graczy, tak by zrównać wartości kontraktów. Możliwe, że byliby nimi Dion Waiters, Kelly Olynyk, czy James Johnson.

RW

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01