Miasto Szkła tłucze Anwil – genialny Chris Czerapowicz!

Beniaminek z Krosna budził się długo, ale rewelacyjnie finiszował! Pokonał Anwil 78:71, a niesamowity Chris Czerapowicz trafił 7 razy za trzy punkty.

(fot. Łukasz Jaracz/Miasto Szkła Krosno)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Co by było gdyby… Gdyby Miasto Szkła na początku meczu nie dało się zaskoczyć Anwilowi taktyką, którą zna już cała liga. Zarówno obrona strefą w ataku pozycyjnym, jak i zona na całym boisku sprawiały zadziwiające problemy gospodarzom. Seid Heirić nie jest dobrym gracze do rozrzucania piłki na środku w strefie, a kilka podań w poprzek boiska na obwodzie krośnian było na poziomie kadetów.

Josip Sobin pokazywał formę z meczu z Dąbrową, bezlitośnie ogrywając Hajricia. Świetny początek zaliczył Toney McCray (11 pkt. w pierwszej kwarcie), nie tylko dobrze pilnujący Chrisa Czerapowicza, ale również aktywny i efektowny na atakowanej tablicy. Zaczęło się od 13:27.

Krośnianie obudzili się w końcu, gdy w kilku akcjach Dariusz Wyka pokazał, że da się skutecznie bronić przeciwko Sobinowi. Czerapowicz znalazł odrobinę wolnego miejsca, więc natychmiast trafił 4 trójki z rzędu. Obudził się też Kareem Maddox, dzięki czemu gospodarze tracili przez moment tylko 3 oczka.

Skuteczny i pewny na rozegraniu James Washington naprowadził jednak Anwil na właściwe tory. Goście do przerwy prowadzili 44:35 ze zbyt miękkim w obronie Miastem Szkła.

Druga połowa to już zupełnie inna historia. Gospodarze nie przestali trafiać – Czerapowicz z Dino Pitą dziurawili kosz raz za razem, rewelacyjny mecz grał też Wyka. Anwil dodatkowo pogubił się w ataku i przegrał trzecią kwartę aż 6:19! Miasto Szkła wyszło nawet na 7-punktowe prowadzenie.

Do samego końca obie drużyny męczyły się już w ataku. Decydujące punkty gospodarze zdobyli z dystansu. Najpierw dwoma trójkami zaszokował Royce Woolridge, nie mający przecież reputacji dobrego strzelca. Decydujący cios – siódmym trafieniem w meczu – zadał Czerapowicz (24 pkt., 8 zb) i Miasto Szkła nie oddało już wygranej.

Gospodarze trafili świetne 13/27 z dystansu.  Anwil w drugiej połowie zdobył zaledwie 27 punktów. Drużyna Igora Milicicia przestała grać pod kosz, nie było też widać prób wykorzystania problemów rywala z faulami. Schematyczna gra przegrała tym razem z entuzjazmem i zaangażowaniem beniaminka, który nie przestaje pozytywnie zadziwiać w tym sezonie.