• Miasto Szkła zwycięskie! Historyczna wygrana Krosna

Miasto Szkła zwycięskie! Historyczna wygrana Krosna

Royce Woolridge i Chris Czerapowicz dostali wsparcie od trafiających z dystansu Polaków i beniaminek odniósł pierwsze zwycięstwo w historii w PLK. Pokonał AZS Koszalin 72:65.

(Fot. Facebook.com/Łukasz Jaracz)

AZS zaczął ten mecz od błyskawicznego 7:0, a potem wygrywał jeszcze 15:7 i nagle stanął. Nie bronił linii trójek, przestał walczyć na tablicach, roztrwonił całą przewagę, pozwolił na solidne prowadzenie gospodarzom i mimo zrywów w obronie – już meczu nie uratował.

Beniaminek słusznie nie zwracał jednak uwagi na rozczarowującą grę AZS i się rozkręcał. Royce Woolridge i Chris Czerapowicz zdobyli razem 43 punkty, 17 zbiórek i 8 asyst. Pierwszy (21, 6 i 6) robił zamieszanie wejściami i piwotami, drugi (22, 11, i 2) sprytnie wkręcał się pod kosz i zbierał w tłoku.

Dokładnie takich graczy potrzebował w tym meczu beniaminek – rozgrywającego, który wziąłby na siebie ciężar zdobywania punktów oraz skrzydłowego, który potrafił zrobić coś z niczego. Ale wtorkowego sukcesu nie byłoby bez dobrej skuteczności Polaków.

Patryk Pełka, Dariusz Wyka i Dariusz Oczkowicz mieli momenty, kiedy wpadało im wszystko, zresztą jak całej drużynie gospodarzy. Gdy kończył się zryw 27:6, dający Miastu Szkła prowadzenie 34:21 w drugiej kwarcie, krośnianie mieli 8/11 z dystansu. Potem wpadli w dołek (0/9), ale w kluczowym momencie trzeciej kwarcie trafili trzy razy z rzędu i znów uciekli AZS. W całym meczu Miasto Szkła miało 11/26 za trzy.

W drużynie z Koszalina zawiedli Polacy – Piotr Stelmach zaczął nieźle, ale szybko się zatrzymał. Goście słabo też rzucali z dystansu (5/20) i nie zasłużyli na wygraną. Przebłyski Remona Nelsona (13 punktów i 7 asyst) oraz uciułane pod koszami 13 punktów i 8 zbiórek Darrella Harrisa, to było za mało na walecznego beniaminka.