Michael Jordan w deszczu szkła

Michael Jordan w deszczu szkła

Share on facebook
Share on twitter

Dewastowane od wsadów tablice kibicom kojarzą się głównie z Shaquillem O’Nealem, ale również Michael Jordan ma na swoim koncie przynajmniej jedną. Jordan Brand wypuszcza na rynek specjalny model butów upamiętniający to wydarzenie.

buty-retro

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Pod hasłem „Roztrzaskane oczekiwania” pojawią się na rynku dwa nowe modele butów – Air Jordan XXXI Shattered Backboard oraz Air Jordan I Shattered Away. Oba nawiązują do towarzyskiego meczu zorganizowanego w 1985 roku w Trieście we Włoszech, w którym wziął udział Michael Jordan.

Pierwszy odnosi się do zespołu, w którym wystąpił „His Airness” (Stefanel Triest), a pomarańczowo-czarna kolorystyka symbolizuje barwy jego strojów. W przypadku drugiego mamy dodatkowo do czynienia z wyraźnie oddzieloną bielą, co nawiązuje do uniformów drużyny przeciwnej (Juve Caserta). Obie wersje mają kosztować ok. 160 dolarów i będą do kupienia także w Polsce.

Do wspomnianego spotkania doszło 25 sierpnia 1985 roku. MJ już był po swoim pierwszym sezonie w NBA, w którym notował średnio 28,2 pkt., 6,5 zb., 5,9 as. oraz 2,4 prz. Zgarnął nagrodę dla najlepszego debiutanta i został wybrany do pierwszej piątki Meczu Gwiazd. Wycieczka do Włoch była jego pierwszym zagranicznym wyjazdem zorganizowanym w ramach reklamowego kontraktu z Nike.

W samym meczu Jordan zdobył 30 punktów. Europejskiej publiczności imponował atletyzmem, zwinnością, każdym elementem koszykarskiego fachu. Wszystko przebiegało w miłych, bezpiecznych warunkach, aż do tej pamiętnej kontry, w której gwiazdor Chicago Bulls poszybował wysoko nad głowami rywali i z impetem ładując piłkę do kosza, roztrzaskał tablicę w drobny mak.

– Szkło było wszędzie. Tablica wręcz eksplodowała. Patrzyłem na jego oczy, uszy… szukając małych odłamków szkła – wspomina tamten moment Howard White, dziś wiceprezes Jordan Brand. – W tamtej chwili to było dzikie. Trochę przerażające, bo nie wiedzieliśmy, gdzie te kawałki szkła polecą. Grali i nagle się to wydarzyło. Nie wiem, czy kiedykolwiek miałem do czynienia z wydarzeniem, które można by określić mianem nieziemskiego, ale to z pewnością było czymś wielkim. Choć dla MJ to był po prostu jeden z wielu momentów w trakcie spotkania.

MO

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

tagi

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08