Michael Jordan inwestuje – będzie handlował tequillą!

Share on facebook
Share on twitter
Michael Jordan, wraz z innymi właścicielami klubów NBA – Lakers, Celtics i Bucks, zainwestował pieniądze w firmę produkującą wysokiej jakości alkohol - tequillę.
Michael Jordan / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Obecnie właściciel Charlotte Hornets, a generalnie miliarder, Michael Jordan, zdecydował się na zainwestowanie pieniędzy w biznes alkoholowy, dokładnie w firmę produkującą tequilę Cincoro – podała stacja ESPN. Zrobił to razem z właścicielami innych klubów NBA – Boston Celtics, Los Angeles Lakers i Milwaukee Bucks.

Trzeba przyznać, że tak współpraca pomiędzy właścicielami klubów NBA jest dosyć rzadkim zjawiskiem. Pomysł na zainwestowanie pieniędzy w trunek z gatunku ultra-premium (wieloletnie leżakowanie, zdobywca wielu nagród) powstał podczas wspólnej kolacji wszystkich zainteresowanych 3 lata temu.

Cincoro rozlewa cztery różne tequile, zaczynając od Blanco, które sprzedaje za 70 dolarów. Limitowana edycja Extra Anejo, leżakująca 40-44 miesięcy, jest z kolei wyceniana 1600 dolarów i jest dostarczana w czarnej kryształowej butelce, która jest inkrustowana prawdziwym złotem.

Według dyrektora ds. Marketingu w Cincoro, rynek tequili rośnie o 10% rocznie. Ale rynek ultra-luksusu rozwija się o 40% rocznie.

Zanim konkretna linia tequili trafi na rynek, inwestorzy spróbowali około 1000 różnych odmian tego trunku. Dopiero wtedy zdecydowano się na jeden, ich zdaniem najlepszy. Co ciekawe, Jordan również miał swój udział w procesie projektowania butelki.

Michael znany jest ze swojego zamiłowania do tequili. Nic więc dziwnego, że postanowił zainwestować w to pieniądze. Widać jednak, że nie jest nastawiony na zarobienie z tego wielkich pieniędzy. Mógłby przecież sygnować butelki swoim imieniem, a produkt sam by się sprzedawał, bez znaczenie jak by smakował.

Warto także wspomnieć, że w ostatnich dniach Michael sprzedał część akcji Charlotte Hornets. Wciąż jednak to on będzie miał pakiet większościowy w klubie.

RW

POLECANE