PRAISE THE WEAR

Michał Hlebowicki – wrócił i dominuje w wieku 40 lat

Michał Hlebowicki – wrócił i dominuje w wieku 40 lat

Były reprezentant Polski znów wrócił do kraju, do drugoligowego R8 Basket AZS Politechnika Krakowska. W pierwszym meczu był niemal bezbłędny.

Michał Hlebowicki (Fot. Facebook.com/R8BasketKrakow)
Michał Hlebowicki (Fot. Facebook.com/R8BasketKrakow)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

R8 Basket, beniaminek II ligi z ogromnymi ambicjami, grał w inauguracyjnym meczu na wyjeździe z AZS AWF Mickiewiczem Katowice – spadkowiczem z I ligi. Goście z Krakowa wygrali 75:58 prowadząc pewnie od pierwszych minut.

Hlebowicki zdobył pierwsze punkty rzutem z wyskoku, potem dołożył dwa celne wolne. Po pierwszych ośmiu minutach miał już na koncie 9 punktów, a jego zespół wygrywał 17:11.

W drugiej kwarcie gospodarze powalczyli, zmniejszali straty, ale nie zdołali doprowadzić choćby do remisu. Potem przewaga R8 Basket rosła.

Hlebowicki w całym spotkaniu grał przez 23 minuty – rzucił 20 punktów. Miał 5/7 z gry, w tym 1/1 za trzy, a także 6/8 z wolnych. Dodał do tego 5 zbiórek i 4 bloki. Udowodnił, że jego ogromne doświadczenie w II lidze może być dla R8 Basket bogactwem.

Wychowanek Polonii Warszawa 40 lat skończy 16 listopada. Do Polski wraca po raz drugi – pierwszy raz wyjechał w 2004 roku – grał na Łotwie, Cyprze i Ukrainie, by po pięciu latach wrócić do Słupska oraz Sopotu. Ostatnie pięć lat też spędził jednak poza Polską – na Łotwie, gdzie skąd pochodzi jego żona.

Teraz ma za zadanie pomóc R8 Basket w natychmiastowym awansie do I ligi. W Krakowie mają wielkie ambicje, o czym pisaliśmy już przed sezonem.

ŁC

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.