PRAISE THE WEAR

Michał Kolenda coraz lepszy – czas na większa rolę w ataku

Michał Kolenda coraz lepszy – czas na większa rolę w ataku

Od początku sezonu imponuje w obronie, ale i w ataku potrafi być efektywny - trafia aż 47% rzutów za 3 i 64% za 2. To już ten czas, w którym Michał Kolenda powinien wskoczyć w większą rolę.
Michał Kolenda / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Poprzedni sezon niestety był dla Michała Kolendy (rocznik 1997) stracony z powodu kontuzji. Uraz był na tyle poważny, że mógł on mocno wpłynąć na dalszą karierę skrzydłowego Trefla. Wygląda jednak na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a Michał z miesiąca na miesiąc staje się lepszym koszykarzem.

Podobnie jak przed kontuzją, w Treflu w tym sezonie gra dużo i często wychodzi w pierwszej piątce. Nie ma wątpliwości, że indywidualnie jest w wyjściowym ustawieniu najlepszym obrońcą na obwodzie, a i może nawet w całym zespole (Jeff Roberson jest mocnym konkurentem).

Z zadań defensywnych wywiązuje się wzorowo, a może być jeszcze lepiej – wraz z nabraniem większej masy mięśniowej, a co za tym idzie z większą fizycznością, będzie w stanie przeciwstawić się także nieco cięższym skrzydłowym i lepiej walczyć o zbiórki.

Pozycja w zespole Michała jest już znacząca, jednak może być jeszcze większa. Wszystko za sprawą wysokiej efektywności gry w ataku. Kolenda trafia 47% rzutów za 3 punkty (rewelacja) i 64% rzutów za 2. Oczywiście, jego pozycje często są w miarę otwarte, ale i tak zawodnik grający na takiej skuteczności to skarb.

Mimo takich procentów, Michał oddaje co mecz niecałe 6 rzutów. Być może to dobry czas, by grę w ataku bardziej skierować pod niego, tym bardziej że niektóre rzuty (a oddaje ich wiele) Carlosa Medlocka są po prostu złe.

merykanin nie ma najgorszych skuteczności (ponad 50% za 2, 35% za 3), to jednak monopolizacja niektórych fragmentów gry przez niego nie służy płynności gry w ataku całego zespołu. Nawet jeśli Michał będzie oddawał nieco trudniejsze rzuty, a jego skuteczność pójdzie w dół, to lekka zmiana w rozłożeniu rzutów w zespole z Sopotu raczej nie zaszkodzi.

GS

.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01