Michał Michalak i rekordowa dycha z Barceloną

24-letni rzucający rozegrał swój najlepszy mecz w ACB, choć większość ze swoich 10 punktów przeciwko Barcelonie zdobył, gdy wynik był rozstrzygnięty. Jego Tecnyconta przegrała u siebie 86:99.

Michał Michalak (fot. Tecnyconta Saragossa)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Michał Michalak miał dobry okres przygotowawczy, ale gdy do Saragossy po EuroBaskecie wrócił Janis Blums, a potem Tecnyconta zakontraktowała Gary’ego Neala, minuty Polaka znacznie spadły. W 10 spotkaniach Michalak grał średnio po 11 minut.

I właśnie dokładnie tyle dostał w niedzielę, w meczu z Barceloną – na boisku pojawił się przed przerwą, gdy wynik był jeszcze bliski remisu, trafił za dwa na 36:39.

Jednak na początku trzeciej kwarty Barcelona szybko powiększyła przewagę do kilkunastu punktów i kontrolowała przebieg meczu. Michalak wrócił na boisko w czwartej kwarcie, grał przez jej większość, rzucił 8 punktów. W sumie miał 4/7 z gry i 1/1 z wolnych.

10 punktów to rekord Michalaka w ACB, po 10 kolejkach 24-letni strzelec ma średnio 3,7 punktu na mecz. W krótkich epizodach nie może złapać z rytmu, jego skuteczność to na razie słabiutkie 13/43 z gry.

Tecnyconta po 10 kolejkach zajmuje 13. miejsce z bilansem 4-6.