Michał Nowakowski w Astorii – szybkie rzuty w Bydgoszczy

Share on facebook
Share on twitter

Trener Artur Gronek sprowadza do kolejnego gracza z rozszerzonej reprezentacji Polski, z którą pracował tego lata. Kontrakt z Eneą Astorią Bydgoszcz podpisał Michał Nowakowski, który ostatni sezon spędził w Ostrowie Wielkopolskim.

Michał Nowakowski / fot. Dorota Murska, MKS Dąbrowa Górnicza

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Michał Nowakowski (31 lat, 202 cm), po zdobyciu złotego medalu z Anwilem Włocławek, przeniósł się do finałowego rywala, czyli Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Udane rozgrywki zaowocowały także debiutem w reprezentacji Polski.

Sezon klubowy jednak nie ułożył się dla silnego skrzydłowego po jego myśli. Minuty były najmniejsze odkąd gra w PLK, średnia punktowa również najsłabsza, podobnie jak skuteczność w rzutach z dystansu.

Michał trafiał zaledwie 30,4% rzutów za 3 punkty, co przecież jest uznawane za jego największą broń. Ostatecznie sezon w Ostrowie zakończył z linijką 5,5 punktu, 1,9 zbiórki i 1 asysty w 15 i pół minuty.

Nowakowski tego lata idzie po śladach Michała Chylińskiego i z Ostrowa przenosi się do Bydgoszczy. Enea Astoria właśnie ogłosiła kontrakt z silnym skrzydłowym.
Artur Gronek, trener zespołu z Bydgoszczy, bardzo dobrze zna Michała – tego lata mieli okazję współpracować przy okazji rozszerzonej reprezentacji, która w czerwcu rozegrała kilka turniejów towarzyskich w Chinach.

Nowakowski powinien pasować do szybkiego stylu gry, jaki w zeszłym sezonie wprowadził do Polpharmy Starogard Gdański trener Gronek. Tam tez miał do dyspozycji rzucające za 3 czwórki – Kacpra Młynarskiego i Filipa Struskiego. Michał jednak, w odróżnieniu do nich, ma zdecydowanie szybszy rzut i posiada także większe doświadczenie.

Astoria tym ruchem skompletowała już zestaw zawodników podkoszowych. Oprócz Nowakowskiego na pozycji numer 4 i 5 zagrają Łukasz Frąckiewicz, Dorian Szyttenholm, Adam Kemp i Jakub Dłuski.

Pełny skład Enei Astorii, jak i wszystkich drużyn z PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

GS
Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.