Michał Nowakowski w Astorii – szybkie rzuty w Bydgoszczy

Michał Nowakowski w Astorii – szybkie rzuty w Bydgoszczy

Trener Artur Gronek sprowadza do kolejnego gracza z rozszerzonej reprezentacji Polski, z którą pracował tego lata. Kontrakt z Eneą Astorią Bydgoszcz podpisał Michał Nowakowski, który ostatni sezon spędził w Ostrowie Wielkopolskim.

Michał Nowakowski / fot. Dorota Murska, MKS Dąbrowa Górnicza

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Michał Nowakowski (31 lat, 202 cm), po zdobyciu złotego medalu z Anwilem Włocławek, przeniósł się do finałowego rywala, czyli Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Udane rozgrywki zaowocowały także debiutem w reprezentacji Polski.

Sezon klubowy jednak nie ułożył się dla silnego skrzydłowego po jego myśli. Minuty były najmniejsze odkąd gra w PLK, średnia punktowa również najsłabsza, podobnie jak skuteczność w rzutach z dystansu.

Michał trafiał zaledwie 30,4% rzutów za 3 punkty, co przecież jest uznawane za jego największą broń. Ostatecznie sezon w Ostrowie zakończył z linijką 5,5 punktu, 1,9 zbiórki i 1 asysty w 15 i pół minuty.

Nowakowski tego lata idzie po śladach Michała Chylińskiego i z Ostrowa przenosi się do Bydgoszczy. Enea Astoria właśnie ogłosiła kontrakt z silnym skrzydłowym.
Artur Gronek, trener zespołu z Bydgoszczy, bardzo dobrze zna Michała – tego lata mieli okazję współpracować przy okazji rozszerzonej reprezentacji, która w czerwcu rozegrała kilka turniejów towarzyskich w Chinach.

Nowakowski powinien pasować do szybkiego stylu gry, jaki w zeszłym sezonie wprowadził do Polpharmy Starogard Gdański trener Gronek. Tam tez miał do dyspozycji rzucające za 3 czwórki – Kacpra Młynarskiego i Filipa Struskiego. Michał jednak, w odróżnieniu do nich, ma zdecydowanie szybszy rzut i posiada także większe doświadczenie.

Astoria tym ruchem skompletowała już zestaw zawodników podkoszowych. Oprócz Nowakowskiego na pozycji numer 4 i 5 zagrają Łukasz Frąckiewicz, Dorian Szyttenholm, Adam Kemp i Jakub Dłuski.

Pełny skład Enei Astorii, jak i wszystkich drużyn z PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

GS
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.