PRAISE THE WEAR

Michał Sokołowski liderem kadry – co za powrót!

Michał Sokołowski liderem kadry – co za powrót!

Po nieudanym spotkaniu z Izraelem Michał Sokołowski zaliczył świetny występ przeciwko Hiszpanii. „Sokół” zdobył 13 punktów, harował w obronie, co przełożyło się na 3 przechwyty i miał najwyższy wskaźnik +/- z całego zespołu, +18.
Michał Sokołowski /fot.FIBA

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

W spotkaniu przeciwko Izraelowi męczyła go choroba i w efekcie Michał Sokołowski rozegrał jedno z najsłabszych swoich spotkań w ostatnich latach. Popełniał straty, był nieskuteczny i nie dawał tyle w obronie, jak to zawsze ma w zwyczaju.

Cała reprezentacja zresztą zagrała źle, więc i humory przed pojedynkiem z Hiszpanią nie były najlepsze. Kadra prowadzona przez Mike’a Taylora potrafiła jednak wyciągnąć wnioski z tej porażki, do zaangażowania i walki doszła także skuteczność, co pozwoliło nam pokonać Hiszpanów 80:69 (relacja TUTAJ>>).

Nieoceniony w tym zwycięstwie jest wkład Michała. Grał przez blisko 32 minuty na bardzo dużej intensywności i w tym czasie nasz zespół był +18. To najlepszy wynik w zespole, jeszcze tylko A.J. Slaughter miał w tej rubryce dwucyfrową liczbę (+13).

„Sokół” jak to ma w zwyczaju imponował w obronie, przechwycił 3 razy piłkę i prawie zawsze był tam, gdzie powinien. W ataku zaś był wsparciem dla rozgrywających, ścinał bez piłki na kosz, trafił trójkę, czy nawet sam mijał rywali (wideo poniżej).

Na właśnie takiego Michała liczyliśmy pod nieobecność liderów kadry – Adama Waczyńskiego i Mateusza Ponitki. Szkoda, że w meczu z Izraelem Sokołowski wyraźnie nie był sobą, być może Polacy byliby w tym momencie liderem naszej grupy z dwoma zwycięstwami na koncie.

GS

.

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.