Michał Sokołowski – rewelacyjne trójki w Anwilu

Share on facebook
Share on twitter
Doskonałe 4/5 zza łuku w ostatnim meczu z Polpharmą to nie był żaden przypadek. Już w poprzednich sezonach Michał Sokołowski wyraźnie poprawiał rzut z dystansu, a teraz w barwach Anwilu notuje już wręcz rewelacyjne 48.9% trafień, co daje mu drugie miejsce w lidze.
Michał Sokołowski i Igor Milicić / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Michał Sokołowski od lat jest kojarzony z atletyzmem, agresywnym atakowaniem kosza, wsadami, no i oczywiście z bardzo dobrą obroną. W ostatnich sezonach do tego wszystkiego doszedł jeszcze jeden ogromny atut, czyli rzut za 3 punkty na bardzo dobrym poziomie.

Już w ostatnim sezonie w Radomiu skuteczność zza łuku Michała była imponująca i wynosiła 44%. W poprzednich rozgrywkach w barwach Stelmetu Enei BC utrzymał ten poziom (41%). Dwa sezony z rzędu na tak stabilnej skuteczność pozwalają już uważać Sokołowskiego za bardzo dobrego strzelca.

We Włocławku (15 rozegranych meczów w lidze) Michał tylko to potwierdza. Jak do tej pory trafił 22 trójki z 45 prób (48,9%), co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze. Tylko Jarosław Zyskowski może pochwalić się lepszą skutecznością w rzutach za 3 punkty (50%).

Michała już teraz trzeba traktować jako jednego z najlepiej rzucających zawodników w lidze za 3 punkty w sytuacjach spot up, czyli od razu po złapaniu piłki. We Włocławku „Sokół” często korzysta na absorbujących obronę rywali partnerach (Ledo, Simon, Wroten) i większość czystych pozycji zamienia na punkty.

Pod względem trójek gorzej Sokołowski wypada w Lidze Mistrzów, gdzie obrona jest już lepsza i o pozycje zdecydowanie trudniej. Michał w BCL trafia tylko 28,6% takich rzutów, jednak póki co próba jest dość mała – tylko 14 oddanych rzutów.

Skrzydłowy Anwilu to dla nas kandydat do startu w konkursie trójek, który zostanie niedługo rozegrany podczas Pucharu Polski, choć jeszcze nie tak dawno jedyną rywalizacją o jakiej myślano w jego przypadku był ten drugi, czyli konkurs wsadów. Sokołowski rzucając ze statycznych pozycji może być bardzo poważnym graczem w rywalizacji strzelców.

GS

.

Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Twardych Pierników. Tym razem ekipa z Torunia wygrała 82:80 w Stargardzie z PGE Spójnią, choć w samej końcówce było jeszcze sporo emocji. To bardzo ważny krok zespołu trenera Skelina, który po chwilowej zadyszce znów wygrywa.
21 / 01 / 2022 20:03

NBA

Głośno zrobiło się wokół Jonah Mathewsa, którym zainteresowało się wielkie Fenerbahce z Euroligi. Prezes Anwilu Włocławek potwierdził, że oferta wykupu kontraktu rzeczywiście wpłynęła, lecz klub ją oficjalnie odrzucił i z zawodnikiem rozstać się nie chce.
21 / 01 / 2022 14:51
Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51