Michał Sokołowski – rewelacyjne trójki w Anwilu

Michał Sokołowski – rewelacyjne trójki w Anwilu

Doskonałe 4/5 zza łuku w ostatnim meczu z Polpharmą to nie był żaden przypadek. Już w poprzednich sezonach Michał Sokołowski wyraźnie poprawiał rzut z dystansu, a teraz w barwach Anwilu notuje już wręcz rewelacyjne 48.9% trafień, co daje mu drugie miejsce w lidze.
Michał Sokołowski i Igor Milicić / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Michał Sokołowski od lat jest kojarzony z atletyzmem, agresywnym atakowaniem kosza, wsadami, no i oczywiście z bardzo dobrą obroną. W ostatnich sezonach do tego wszystkiego doszedł jeszcze jeden ogromny atut, czyli rzut za 3 punkty na bardzo dobrym poziomie.

Już w ostatnim sezonie w Radomiu skuteczność zza łuku Michała była imponująca i wynosiła 44%. W poprzednich rozgrywkach w barwach Stelmetu Enei BC utrzymał ten poziom (41%). Dwa sezony z rzędu na tak stabilnej skuteczność pozwalają już uważać Sokołowskiego za bardzo dobrego strzelca.

We Włocławku (15 rozegranych meczów w lidze) Michał tylko to potwierdza. Jak do tej pory trafił 22 trójki z 45 prób (48,9%), co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze. Tylko Jarosław Zyskowski może pochwalić się lepszą skutecznością w rzutach za 3 punkty (50%).

Michała już teraz trzeba traktować jako jednego z najlepiej rzucających zawodników w lidze za 3 punkty w sytuacjach spot up, czyli od razu po złapaniu piłki. We Włocławku „Sokół” często korzysta na absorbujących obronę rywali partnerach (Ledo, Simon, Wroten) i większość czystych pozycji zamienia na punkty.

Pod względem trójek gorzej Sokołowski wypada w Lidze Mistrzów, gdzie obrona jest już lepsza i o pozycje zdecydowanie trudniej. Michał w BCL trafia tylko 28,6% takich rzutów, jednak póki co próba jest dość mała – tylko 14 oddanych rzutów.

Skrzydłowy Anwilu to dla nas kandydat do startu w konkursie trójek, który zostanie niedługo rozegrany podczas Pucharu Polski, choć jeszcze nie tak dawno jedyną rywalizacją o jakiej myślano w jego przypadku był ten drugi, czyli konkurs wsadów. Sokołowski rzucając ze statycznych pozycji może być bardzo poważnym graczem w rywalizacji strzelców.

GS

.

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.