Mike James na zwycięstwo! Żalgiris był blisko (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Słynne CSKA do ogrania na własnym parkiecie Żalgirisu Kowno potrzebowało dogrywki, w której królował Mike James. Amerykanin trafił równo z syreną za 3 punkty i tym samym dał zwycięstwo 85:82 bogatej ekipie z Moskwy.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Żaligirs w tym sezonie ma spore problemy w Eurolidze. Aktualnie trwa ich najdłuższa seria bez zwycięstwa za czasów trenera Sarunasa Jasikieviciusa (po meczu z CSKA 6 porażek z rzędu), a jakby pecha była mało, jeden z liderów, Marius Grigonis, wypadł z gry na kilka tygodni.

Po początku spotkania w Moskwie nie było jednak widać problemów, wręcz przeciwnie, to Litwini rozpoczęli z przytupem pozwalając w pierwszej kwarcie gospodarzom zaledwie na 9 punktów.

CSKA jednak szybko odpowiedziało i przed przerwą zdążyło jeszcze wyjść na prowadzenie. Od tego momentu już do końca mecz był wyrównany i do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a właściwie o jego losie zadecydował tylko jeden rzut.

Rosjanie wygrali 85:82, a bohaterem został Mike James, który w dogrywce wziął na swoje barki cały ciężar gry w ataku. CSKA przy remisie 82:82 zostało 5 sekund i Amerykanin po kilku kozłach i rzucie z odejścia trafił bardzo ciężką trójkę, która zamknęła to spotkanie.

Jego 10 punktów w ciągu ostatnich 63 sekund to wspaniały wyczyn, nawet jeśli przy kilku rzutach szczęśliwie uśmiechnęła się do niego obręcz (wideo poniżej).

James w całym spotkaniu zdobył 19 punktów, ale to Janis Strelnieks z 20 punktami był najskuteczniejszym graczem CSKA. Dla Żalgirisu 19 oczek uzbierał Thomas Walkup, a 15 Lucas Lekavicius.

Dla CSKA była to 8 wygrana (4 porażki), dzięki czemu moskwianie wskoczyli na 4. miejsce w tabeli. Żaligris z kolei jest przedostatni (bilans 3-9), gorszy jest tylko Zenit Sankt Petersburg (bilans 2-9).

RW

.

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!