Mike James na zwycięstwo! Żalgiris był blisko (WIDEO)

Słynne CSKA do ogrania na własnym parkiecie Żalgirisu Kowno potrzebowało dogrywki, w której królował Mike James. Amerykanin trafił równo z syreną za 3 punkty i tym samym dał zwycięstwo 85:82 bogatej ekipie z Moskwy.

Żaligirs w tym sezonie ma spore problemy w Eurolidze. Aktualnie trwa ich najdłuższa seria bez zwycięstwa za czasów trenera Sarunasa Jasikieviciusa (po meczu z CSKA 6 porażek z rzędu), a jakby pecha była mało, jeden z liderów, Marius Grigonis, wypadł z gry na kilka tygodni.

Po początku spotkania w Moskwie nie było jednak widać problemów, wręcz przeciwnie, to Litwini rozpoczęli z przytupem pozwalając w pierwszej kwarcie gospodarzom zaledwie na 9 punktów.

CSKA jednak szybko odpowiedziało i przed przerwą zdążyło jeszcze wyjść na prowadzenie. Od tego momentu już do końca mecz był wyrównany i do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a właściwie o jego losie zadecydował tylko jeden rzut.

Rosjanie wygrali 85:82, a bohaterem został Mike James, który w dogrywce wziął na swoje barki cały ciężar gry w ataku. CSKA przy remisie 82:82 zostało 5 sekund i Amerykanin po kilku kozłach i rzucie z odejścia trafił bardzo ciężką trójkę, która zamknęła to spotkanie.

Jego 10 punktów w ciągu ostatnich 63 sekund to wspaniały wyczyn, nawet jeśli przy kilku rzutach szczęśliwie uśmiechnęła się do niego obręcz (wideo poniżej).

James w całym spotkaniu zdobył 19 punktów, ale to Janis Strelnieks z 20 punktami był najskuteczniejszym graczem CSKA. Dla Żalgirisu 19 oczek uzbierał Thomas Walkup, a 15 Lucas Lekavicius.

Dla CSKA była to 8 wygrana (4 porażki), dzięki czemu moskwianie wskoczyli na 4. miejsce w tabeli. Żaligris z kolei jest przedostatni (bilans 3-9), gorszy jest tylko Zenit Sankt Petersburg (bilans 2-9).