Mike Taylor: Wygraliśmy głębią składu i zaangażowaniem

Share on facebook
Share on twitter

– Punkty spod kosza i wkład rezerwowych zrobiły różnicę, która zadecydowała o zwycięstwie nad Białorusią – mówił po meczu w Mińsku Mike Taylor, trener Biało-Czerwonych.

Mike Taylor (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)
Mike Taylor (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)

Ogromnie zaimponowało mi serce do gry i zaangażowanie Białorusinów, dlatego tak bardzo cieszę, jak potrafiliśmy odpowiedzieć im w drugiej połowie. Kluczem do wygranej okazała się przewaga pod koszem, z pomalowanego zdobyliśmy aż 44 punkty – mówił na pomeczowej konferencji Mike Taylor.

Przede wszystkim poprawiliśmy obronę zespołową. Inaczej broniliśmy pick’n’rolle, nie pozwoliliśmy na odrzucenia w końcówkach akcji, które kosztowały nas tyle punktów w pierwszej połowie. Jestem pod wrażeniem tego, jak poradzili sobie z tym sami zawodnicy – mówił trener, pytany przez PolskiKosz.pl o kluczowe udoskonalenia, tak skutecznie wdrożone po w przerwie.

Na pewno naszym najlepszym zawodnikiem był dziś Maciej Lampe, który zagrał doskonały mecz. Ale wygraliśmy w dużej mierze także dzięki olbrzymiemu wkładowi zmienników. Rezerwowi zdobyli aż 37 punktów, świetni byli AJ Slaughter i Przemysław Zamojski, obaj z podwójnymi zdobyczami z ławki – oceniał Taylor.

TS, Mińsk