Miś się budzi! Nikola Jokić z rekordem kariery (WIDEO)

Na początku sezonu mnóstwo było narzekania na jego formę fizyczną. Z każdym tygodniem on i zespół z Denver grają jednak coraz lepiej. W wygranej 123:115 Nuggets nad Atlanta Hawks Nikola Jokić zdobył 47 punktów w 37 minut. To jego punktowy rekord kariery w NBA.
Nikola Jokić / fot. wikimedia commons

Denver Nuggets są właśnie w trakcie swojej trasy wyjazdowej, spotkanie Hawks było dla nich 4. meczem z rzędu poza własną halą. Ostatnio przegrali z Washington Wizards 114:128, ale już z Atlanta Hawks poradzili sobie w miarę sprawnie (123:115). Zwycięstwa dopilnował Nikola Jokić, który zdobył 47 punktów.

To rekord kariery serbskiego środkowego w NBA. Nikola Jokić już w pierwszej kwarcie zdobył 18 punktów demolując przy tym podkoszowych Hawks. W późniejszych minutach niewiele się zmieniło. Skończył z 16 celnymi rzutami z gry z 25 prób (w tym 4 trójki). W 37 minut spędzonych na parkiecie dołożył jeszcze 8 zbiórek i 5 asyst (wideo poniżej).

Przez kilka pierwszych tygodni sporo było pretensji do Serba, że ten jest zbyt pasywny w ataku. Jokić brał na siebie zdecydowanie zbyt mało gry w ofensywie, a przecież chociażby ten mecz z Hawks pokazał, w jakim stopniu jest w stanie dominować. 25 rzutów jakie oddał przeciwko Hawks to aż o 10 prób więcej niż jego średnia.

Jokić w tym sezonie zdobywa średnio 18,9 punktu (mniej o 1,2 niż przed rokiem), zbiera 9,8 piłki i rozdaje 6,4 asysty. Wydaje się być pewniakiem do zbliżającego się meczu gwiazd, który odbędzie się w Chicago w połowie lutego.

Dla Hawks kolejne dobre spotkanie rozegrał Trae Young. Rozgrywający Atlanty zdobył 29 punktów (8/12 z gry) i rozdał 12 asyst. Koniecznie musisz zobaczyć to zagranie:

Nuggets dzięki temu zwycięstwu wskoczyli na drugie miejsce w Konferencji Zachodniej – bilans 25-11. Hawks z kolei nadal są najgorszą drużyną całej NBA – bilans 8-29.