PRAISE THE WEAR

Mistrzostwa Europy 3×3 – Polacy w ćwierćfinale

Mistrzostwa Europy 3×3 – Polacy w ćwierćfinale

Plan się nie powiódł, Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i w ćwierćfinale zagrają z bardzo silną Słowenią. Ale…

Reprezentacja Polski 3x3 (Fot. Facebook.com)
Reprezentacja Polski 3×3 (Fot. Facebook.com)

… mogło być gorzej. W pierwszym meczu grupowym Polacy przez całe spotkanie przegrywali z Czechami. Zespołem dużo niżej notowanym, który jednak w meczu z Polakami dobrze zaczął i trzymał się na przedzie.

Jeszcze w ostatniej minucie przegrywaliśmy 15:18, ale skuteczna pogoń, trójka Przemysława Lewandowskiego, dobra obrona i rzut spod kosza Przemysława Rducha w ostatniej sekundzie, dały wygraną 20:19. Co to była za ulga!

Nie było jej jednak w wieczornym meczu z Holandią. W nim padło mało punktów, ale scenariusz był podobny – to rywale byli na prowadzeniu, wygrywali nawet 8:3. Polacy zerwali się jednak do lepszej gry, 4 minuty przed końcem Norbert Kulon wyrównał na 8:8, a po chwili dał prowadzenie. Niestety, a najważniejszych momentach to Holendrzy byli lepsi.

Polacy zajęli zatem drugie miejsce w grupie i w ćwierćfinale zagrają z faworyzowaną Słowenią, która pokonała 14:8 Ukrainę i 21:9 Włochów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 14.05, transmisja na kanale YouTube.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.