Mistrzostwa Europy 3×3: Znamy rywali Polaków

Share on facebook
Share on twitter

Hiszpania i Azerbejdżan będą pierwszymi przeciwnikami reprezentacji Polski w grupie turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy. W Konstancy zagramy już w ten weekend.

fot. FIBA

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Po wielkim sukcesie, jakim było zajęcie 4. miejsca na Mistrzostwach Świata w Manili, już za kilka dni nasza kadra 3×3 zagra kolejne mecze. W sobotę i niedzielę (30.06-01.07) bardzo ważny turniej eliminacyjny w Rumunii.

Wszystkie reprezentacje, chcące wystąpić w mistrzostwach, podzielone zostały na 3 grupy i turnieje – w Andorze, Francji i Rumunii. Reprezentacja Polski weźmie udział w trzecim z turniejów eliminacyjnych, który odbędzie się rumuńskiej Konstancy. Jeśli awansujemy dalej – we wrześniu (14-16.09) w Bukareszcie odbędzie się turniej finałowy Mistrzostw Europy.

Jak awansować? Zespoły (jest ich 12) w najbliższym turnieju podzielono na 4 grupy po 3 drużyny. Do ćwierćfinału wychodzą z nich po 2 zespoły. Wszyscy półfinaliści (czyli 4 najlepsze ekipy turnieju) zagrają na turnieju finałowym w Bukareszcie.

Jak się dowiedzieliśmy, reprezentacja Polski wystąpi w takim samym składzie, jak w turnieju na Filipinach. Zagrają: Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch i Marcin Sroka.

Grupowe mecze Polaków (grupa B):
Sobota, godz.16.20 Polska – Azerbejdżan
Sobota, godz. 19.10 Polska Hiszpania.

Faza pucharowa odbędzie się w niedzielę. Jeśli awansujemy, zagramy z przedstawicielem grupy D, w której są Niemcy, Chorwacja i Irlandia. W rankingu przed turniejem jesteśmy sklasyfikowani na 2. pozycji.

Wszystkie mecze FIBA na żywo transmitować będzie za pośrednictwem serwisu YouTube.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE