PRAISE THE WEAR

Mistrzostwa Europy U20: Trzeci mecz, trzecia wygrana!

Mistrzostwa Europy U20: Trzeci mecz, trzecia wygrana!

Także z roli faworyta młodzieżowa reprezentacja Polski wywiązała się bardzo dobrze. Po zwycięstwie aż 93:63 z Portugalią zaczęliśmy turniej Dywizji B w Sofii od bilansu 3-0.

Reprezentacja Polski U20 / fot. FIBA Europe

Nike Zoom KD11 “Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

Pierwsza połowa zaczęła się, jak często w takich przypadkach – szło jak po grudzie, a grający nietypowymi ustawieniami zespół nie mógł znaleźć rytmu. Portugalczycy, dopóki im sił starczyło, mieli przewagę pod koszem i w połowie drugiej kwarty zbliżyli się nawet na dystans 1 punktu (31:32).

Do przerwy Polska prowadziła jednak dość pewnie 44:36, aby dać koncert gry w trzeciej kwarcie – było już intensywnie i skutecznie. Najpierw 2 razy z rzędu z dystansu trafił Jakub Musiał, potem 2 razy także Łukasz Kolenda, wolne dorzucił Hubert Wyszkowski i zaliczyliśmy serię 21:3. Drużyna rozpędziła się na tyle, że swoje 2 trójki trafił nawet środkowy Adrian Bogucki. Przewaga przekroczyła 30 punktów i było po meczu.

Aż 6 naszych zawodników zdobyło dwucyfrową liczbę punktów, najwięcej (13) Mateusz Szczypiński. Jakub Musiał trafił 3/3 z dystansu, a Łukasz Kolenda zanotował 10 punktów i 6 asyst w niecałe 15 minut na parkiecie.

Po 3 kolejkach spotkań Polska jest liderem grupy z bilansem 3-0. Następny mecz – w środę, 18 lipca, o godz. 15.00 z Kosowem. Bezpłatna transmisja tradycyjnie na kanale FIBA w YouTube.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Nike Zoom KD11 “Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 
POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.