Mistrzostwa Polski 3×3: Sensacja w finale!

Reprezentacja Polski, brązowi medaliści mistrzostw świata, nieoczekiwanie przegrała rywalizację o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Mistrzem została ekipa StudioBudza/3x3Kołobrzeg, która wygrała finałowe spotkanie 22:18.

Nowi mistrzowie Polski / fot. PZKosz

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Finał tegorocznej edycji #LOTTO3x3 QUEST odbywał się na terenie Forum Gdańsk, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych został przeniesiony pod dach CSA Politechniki Gdańskiej.

Nasza obecna kadra narodowa, 4-krotni Mistrzowie Polski, obecnie występujący pod nazwą Energa 3×3 Gdańsk (Przemysław Zamojski, Paweł Pawłowski, Michael Hicks oraz Marcin Sroka) byli faworytem turnieju, ale nie zdołali obronić tytułu. Po bardzo pewnych wygranych w ćwierćfinale i półfinale, ulegli w decydującym pojedynku i zajęli 2. miejsce.

Nowy mistrz Polski, drużyna StudioBudza/3x3Kołobrzeg, występował w składzie: Łukasz Diduszko, Maciej Adamkiewicz, Marcin Chudy, Marcin Zarzeczny. W nagrodę za tytuł na początku sierpnia zwycięski zespół poleci na FIBA 3×3 WORLD TOUR MASTERS do Pragi.

Trzecie miejsce w turnieju zdobyła drużyna SzukamyGraczy.pl w składzie: Arkadiusz Kobus, Michał Wojtyński, Piotr Niedźwiedzki, Wojciech Pisarczyk. Czwarte miejsce przypadło zespołowi Coco Jambo, który występował w składzie: Adrian Mroczek – Truskowski, Grzegorz Olech, Karol Michałek, Krzysztof Jakóbczyk.

W kategorii kobiet mistrzostwo Polski ponownie zdobył zespół 3cityTeam (Angelika Kuras, Anna Pawłowska, Karolina Formella), w finale pokonując Team Poland (Agnieszka Makowska, Jowita Ossowska, Katarzyna Śmietańska, Marta Marcinkowska) 21:11.

źródło: PZKosz