PRAISE THE WEAR

Mistrzostwa Polski U20: Nazwiska, statystyki i liderzy

Mistrzostwa Polski U20: Nazwiska, statystyki i liderzy

Najlepszym strzelcem był Wiktor Rajewicz z AZS AWF Katowice, najlepiej podającym Mateusz Kaszowski z Asseco Arki Gdynia, a najwięcej zbiórek zanotował Michał Sitnik z WKK Wrocław. Zapraszamy na przegląd statystyki zakończonych niedawno Mistrzostw Polski U20 w koszykówce mężczyzn.
Wiktor Rajewicz z AZS AWF Katowice / fot. PZKosz

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Strzelcy

Zdecydowanie najlepiej punktującym był Wiktor Rajewicz, rozgrywający AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice, który w 5 meczach zdobył aż 121 punktów (średnio 24.2).

Drugim strzelcem był MVP imprezy Grzegorz Kamiński z Asseco Arki Gdynia, a trzecim Stanisław Heliński z Katowic. Także do Wiktora Rajewicza należy najlepszy wynik pod względem liczby trafień z dystansu w całym turnieju.

.

Najlepiej zbierającym zawodnikiem imprezy był Michał Sitnik z WKK Wrocław. Wyprzedził Łukasza Kłaczka z Katowic oraz swojego kolegę z drużyny Patryka Pułkotyckiego.

.

Jeśli chodzi o najlepiej asystujących najlepszy wynik zanotował Mateusz Kaszowski z Asseco Arki. Wyprzedził Wiktora Rajewicza z AZS AWF Katowice oraz Kacpra Gordona ze Śląska Wrocław.

.

Game score to statystyka oceniająca łączną produktywność danego zawodnika, sumująca wszystkie podstawowe rubryki. Na czele listy są tutaj bardzo wyraźnie Wiktor Rajewicz i Grzegorz Kamiński.

.

Opracowanie danych: Jacek Mazurek, Puls Basketu

.

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W przesądy nie wierzymy, natomiast – faktycznie – trzynastka okazała się pechowa, przynajmniej tym razem. 22. kolejka była zdecydowanie najsłabszą i najmniej porywającą z dotychczasowych.
1 / 02 / 2023 18:05
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.