PRAISE THE WEAR

Mistrzostwa Polski U20: Złoto dla Asseco Arki Gdynia!

Mistrzostwa Polski U20: Złoto dla Asseco Arki Gdynia!

Byli twardsi, mieli indywidualności i wytrzymali presję finału. Tytuł młodzieżowego mistrza Polski wędruje do Gdyni. Asseco Arka w finale pokonała Trefla Sopot 76:65. Brązowe medale zdobyła drużyna z Katowic.
fot. PZKosz

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Mecz finałowy zaczął się od kilku minut pierwszej kwarty, w której dominowała dobra obrona Trefla (było 16:9), ale z każdą minutą lepiej grali zawodnicy z Gdyni. Serią kilku trójek (w tym dwóch Adriana Pajkerta) już przed przerwą wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

Liderem zwycięzców był Grzegorz Kamiński, autor 21 punktów, który 3 razy trafił z dystansu. Grę dobrze prowadził Mateusz Kaszowski, świetny mecz finałowy (14 pkt., 4/8 za 3 punkty) zaliczył Miłosz Korolczuk.

Trefl trochę za bardzo koncentrował się na próbach czytelnego dogrywania piłki do wysokich graczy pod samą obręczą. Sopocianom bardzo zabrakło skuteczności z dystansu (3/22 w meczu…). Na wysokości zadania stanął Błażej Kulikowski (17 pkt.), Szymon Zapała miał 13 punktów i 10 zbiórek. Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Asseco Arka Gdynia mistrzem Polski do lat 20 mężczyzn!

We wcześniejszym meczu o 3 miejsce AZS AWF Katowice pokonał WKK Wrocław 77:73, a bohaterem meczu był Wiktor Rajewicz (27 pkt.).

Analizy i podsumowanie całego turnieju MP U20 już wkrótce na łamach PolskiKosz.pl

RW

.

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W przesądy nie wierzymy, natomiast – faktycznie – trzynastka okazała się pechowa, przynajmniej tym razem. 22. kolejka była zdecydowanie najsłabszą i najmniej porywającą z dotychczasowych.
1 / 02 / 2023 18:05
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.