Mistrzostwa świata 3×3: Polska w ćwierćfinale

Z bilansem 3:1 po spotkaniach grupowych reprezentacja Polski awansuje do dalszej fazy turnieju na Filipinach. W niedzielę rano nasza drużyna wygrała z Japonią i przegrała z Estonią.

Super nowości w Sklepie Koszykarza – nie przegap okazji! >>

W pierwszym meczu w niedzielę Polska niestety przegrała z Estonią 13:17, po meczu, w którym obu drużynom brakowało skuteczności. Punkty w naszej drużynie: Hicks 6, Pawłowski, 4, Rduch 3, Sroka 0.

Drugi mecz z Japonią teoretycznie miał być łatwiejszy. Po świetnej grze Pawła Pawłowskiego (9 pkt.) prowadziliśmy już różnicą 8 oczek. Błędy w obronie i trafienia z dystansu rywali doprowadziły do nerwowej końcówki – Japonia miała nawet w ostatniej minucie rzut na remis. Sprawę rozstrzygnął jednak celnym rzutem z dystansu Michael Hicks, dając wygraną 20:16. Punkty Polaków – Pawłowski 9, Hicks 6, Rduch 4, Sroka 1.

Trzy najlepsze drużyny skończyly fazę grupową z identycznym bilansem 3:1, wygrywając po 1 meczu między sobą. Tabela małych punktów daje Polsce 2. miejsce i awans do ćwierćfinału.

1. Słowenia 38:36
2. Polska 34:34
3. Estonia 32:34.

W ćwierćfinale, we wtorek, 12 czerwca, Polska zagra ze zwycięzcą grupy D – Łotwą.

Cały mecz Polska – Japonia:

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.