Mistrzostwa U14: Złoto dla Sierakowa!

Doskonała forma strzelecka w finale turnieju młodzików dała Basketball Club Sieraków bardzo pewną wygraną 101:78 z TKM Włocławek. Trzecie miejsce w kraju zajęła drużyna WKK Wrocław.

Wielka obniżka – nie przegap rewelacyjnych cen w Sklepie Koszykarza! >>

Mecz finałowy przez 3 kwarty był w zasadzie wyrównany, choć zespół z Sierakowa prowadził przez cały czas różnicą ok. 10 punktów. Ostatnie 10 minut było już popisem jednego zespołu, a młodzicy z Włocławka rozsypali się w obronie. Wynik czwartej kwarty (30:17) wyjaśnia wszystko.

Najlepszym graczem nowych mistrzów Polski w kategorii U14 był Jan Śmiglak, który zanotował 20 punktów i 16 zbiórek. Eryk Wylegała trafił 3/6 z dystansu, wszechstronnie grał Piotr Kruszyński, który miał 11 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst.

W drużynie z Włocławka ponownie dominował Mikołaj Wojciechowski, który tym razem zdobył 25 punktów i miał aż 17 zbiórek. Trochę zabrakło mu jednak wsparcia pod koszem – zespół TKM przegrał zbiórkę 39:52. Trafił też tylko 4 z 25 rzutów z dystansu.

W niedzielne przedpołudnie rozegrano też mecz o 3. miejsce w mistrzostwach. WKK Wrocław pewnie pokonało Energę Góra Lodowa Słupsk 72:58. Szymon Paluch dla zwycięzców zanotował 25 punktów i 5 zbiórek. Pełne statystyki TUTAJ >>