MKS mocniejszy niż Tury – doskonały powrót Novaka

Share on facebook
Share on twitter

Coraz silniejsza Dąbrowa wywiozła wygraną 95:84 ze Zgorzelca, choć wcale nie było łatwo. Walkę pod koszami zdominował DJ Shelton i świetnie w nowej drużynie odnalazł się Jovan Novak.

D.J. Shelton (fot. Facebook.com/MKS.Dabrowa.Gornicza)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

W tytule umieściliśmy Novaka, ale prawdziwym dominatorem okazał się Shelton. Amerykanin zanotował potężne double – double z 26 punktami i 15 zbiórkami, trafił 9/15 rzutów z gry i dodał 2 przechwyty. Po drugiej stronie potencjał w ataku pokazał też Brad Waldow (22 punkty w 25 minut), ale ostatecznie pomalowane należało do DJ-a.

Serbski rozgrywający z kolei potrzebował tylko 20 minut, by zdobyć 20 punktów. Trafił 3/4 z dystansu i zaliczył 4 asysty. Jako były zawodnik Turowa mógł czuć się pewnie w Zgorzelcu, ale aż tak okazałego debiutu raczej nie oczekiwano. Wygląda na to, że wymiana Thomasa Massamby na Novaka była dobrym posunięciem MKS-u.

Gospodarze pod okiem Michaela Claxtona mieli olbrzymie problemy z obroną, nie dopisywała im też skuteczność. Cameron Ayers, zwykle solidny, zaliczył 0/4 z dystansu, a Stefan Balmazović 1/6. Turów zbliżył się jeszcze na odległość 1 punktu na początku 4 kwarty, ale Dąbrowa w sobotę była jednak lepsza.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51