MKS mocniejszy niż Tury – doskonały powrót Novaka

MKS mocniejszy niż Tury – doskonały powrót Novaka

Coraz silniejsza Dąbrowa wywiozła wygraną 95:84 ze Zgorzelca, choć wcale nie było łatwo. Walkę pod koszami zdominował DJ Shelton i świetnie w nowej drużynie odnalazł się Jovan Novak.

D.J. Shelton (fot. Facebook.com/MKS.Dabrowa.Gornicza)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

W tytule umieściliśmy Novaka, ale prawdziwym dominatorem okazał się Shelton. Amerykanin zanotował potężne double – double z 26 punktami i 15 zbiórkami, trafił 9/15 rzutów z gry i dodał 2 przechwyty. Po drugiej stronie potencjał w ataku pokazał też Brad Waldow (22 punkty w 25 minut), ale ostatecznie pomalowane należało do DJ-a.

Serbski rozgrywający z kolei potrzebował tylko 20 minut, by zdobyć 20 punktów. Trafił 3/4 z dystansu i zaliczył 4 asysty. Jako były zawodnik Turowa mógł czuć się pewnie w Zgorzelcu, ale aż tak okazałego debiutu raczej nie oczekiwano. Wygląda na to, że wymiana Thomasa Massamby na Novaka była dobrym posunięciem MKS-u.

Gospodarze pod okiem Michaela Claxtona mieli olbrzymie problemy z obroną, nie dopisywała im też skuteczność. Cameron Ayers, zwykle solidny, zaliczył 0/4 z dystansu, a Stefan Balmazović 1/6. Turów zbliżył się jeszcze na odległość 1 punktu na początku 4 kwarty, ale Dąbrowa w sobotę była jednak lepsza.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.