REDAKCJA

Młoda Arka wygrywa – Anwil całkiem bez formy

Naturalnie to tylko sparing, ale gospodarzom, przy okazji prezentacji zespołu, tak fatalnie grać nie wypada. Osłabiony, ale energetyczny zespół Asseco Arki rozbił Anwil we Włocławku aż 86:62.
Przemysław Frasunkiewicz / fot. A Romański, plk.pl

PZBUK – kursy i transmisje meczów NBA! >>

Włocławianie, dosyć klasycznie już dla siebie, zaczęli od gry przez Krzysztofa Sulimę, który zalicza świetny preaseason. Anwil wyraźnie dominowa fizycznie nad rywalami i wraz z wejściem na parkiet młodzieży po stronie Asseco Arki (poza grą są Filip Dylewicz i Krzysztof Szubarga), ta różnica warunków tylko się pogłębiła.

Gospodarze odskoczyli na kilka punktów – skuteczny był Ivica Radić, a sporo zamieszania na parkiecie robił Deishuan Booker. Udane akcje zaliczył także rozgrywający pierwszy swój mecz w trakcie tego okresu przygotowawczego McKenzie Moore.

Arka jednak doskoczyła za moment, a wszystko za sprawą rzutów za 3 punkty (2 razy trafił Mikołaj Witliński, dobre minuty Mateusza Kaszowskiego). Po 14 minutach goście prowadzili 33:28.

Anwil zaczął mieć spore problemy w ataku, których nie udało się rozwiązać nawet problemem pierwszej piątki na parkiet. Włocławianie prawie w każdej akcji ustawiali się tyłem do kosza, ale nie przynosiło to punktów. Arka kontynuowała za to swoją serię i po trafieniach Bartłomieja Wołoszyna prowadziła już +18 – po 20 minutach 48:30.

Po przerwie gdynianie nadal byli stroną dominującą. Przemysław Żołnierewicz dynamicznie atakował kosz i wymuszał faule, a kolejną trójkę dorzucił Bartłomiej Wołoszyn. A Anwil?

Wciąż w ataku włocławianie grali wolno, bez rytmu i tempa, na siłę dogrywano pod kosz, ale tam Arka dobrze sobie radziła w defensywie. Trener Dejan Mihevc chcąc gonić wynik zarządził obronę strefową – niestety dla włocławian tego dnia nic im nie wychodziło, strata do Arki wcale nie malała.

W ataku Anwilu wciąż było dużo niecelnych rzutów – wstrzelić nie mógł się chociażby Przemysław Zamojski. Gdynianie, mimo wielu minut młodych, niedoświadczonych zawodników pewnie dowiozła komfortowe prowadzenie do końca i niespodziewanie ograła (zmiażdżyła właściwie) Anwil 86:62. (statystyki na zdjęciu poniżej)

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.