Młodzi Polacy przegrali z Armenią – wstyd!

Fatalny mecz reprezentacji do lat 20 – prowadziliśmy z najsłabszym zespołem w grupie 17:0, a przegraliśmy mecz 47:56. Dobrze, że Polacy wcześniej zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Reprezentacja do lat 20 (fot. PZKosz.pl)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

Wstyd, po prostu wstyd. Wynik tego meczu nie ma znaczenia, do ósemki mistrzostw Europy do lat 20 Dywizji B i tak awansowaliśmy z bilansem 3-1, ale takie spotkania nie przystoją dobrym zespołom, które chcą awansować do elity. Pokonała nas drużyna, która przegrała dwa pierwsze mecze, w tym 69:95 z Finlandią.

Zaczęło się lekko, łatwo i przyjemnie – Michał Kolenda trafiał jak natchniony, zdobył 11 punktów w pięć minut, a Polacy prowadzili 17:0. Zaczęli mocno w obronie, nie pozwalali rywalom oddać rzutu, wydawało się, że w pół kwarty ustawili sobie mecz i spokojnie dograją go do końca.

Ale nagle Biało-Czerwoni stanęli, kompletnie. Armenia natomiast postawiła aktywną strefę 2-3 i zaczęło się walenie głową w mur. Straty w kolejnych akcjach, pudła z dystansu – nawet, jak piłka była dobrze rozrzucona na obwodzie, to rzuty nie wpadały (3/15 do przerwy).

No i Armenia nas dogoniła – wyrównała na 24:24, po dwóch kwartach było 29:29. Pod koszami Polaków demolował Steven Enoch – naturalizowany, mierzący 211 cm Amerykanin, który w NCAA właśnie zmienił Connecticut na Louisville. Środkowy rywali przewyższał naszych wysokich możliwościami fizycznymi i poziomem gry – w 20 minut zaliczył 12 punktów, 12 zbiórek i 2 bloki. W całym meczu – niesamowite 26, 25 i 2!

I najgorsze było to, że po przerwie nic się nie zmieniło. Ormianie powiększali przewagę, która w 30. minucie, po trójce Enocha w ostatniej sekundzie, wynosiła aż 10 punktów (47:37). Polacy grali bardzo nerwowo, śpieszyli się, a pod koszem bali się środkowego rywali – większość rzutów była oddawana lobem i nie wpadała do obręczy.

Ostatecznie przegraliśmy 47:56. Mieliśmy tylko 11 proc. za trzy (3/27), do tego znów fatalne 44 proc. z wolnych (8/18). Statystycznie wyróżnili się Kolenda (20 punktów, 6 zbiórek) oraz Marcel Ponitka (11 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty), ale oni też o tym meczu chcieliby jak najszybciej zapomnieć.

I oby to był jedyny dzień słabości Polaków w tym turnieju. Kolejny może oznaczać koniec marzeń o awansie.

Środa dla Biało-Czerwonych będzie dniem odpoczynku, ale tego dnia rozstrzygnie się, z kim zagramy w ćwierćfinale. Walka w grupie B jest zacięta, pewny awans ma tylko Wielka Brytania – ale nie wiadomo, czy z pierwszego, czy z drugiego miejsca. Drugim zespołem, który zagra w ósemce będzie Rosja lub Holandia.

Ćwierćfinał z udziałem Polaków odbędzie się w piątek, 21 lipca, o godz. 13. Dobrze, że Biało-Czerwoni mają teraz aż dwa dni na powrót do swojej formy.

Pełne statystyki z meczu z Armenią – TUTAJ.

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Gospodarze długo byli słabszą drużyną, ale zagrali dużo lepszą drugą połowę, mieli nawet rzut na dogrywkę. Gościom wygraną zapewnił jednak bezbłędny w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Mike Lewis (18 punktów, 6/6 z linii wolnych).
19 / 09 / 2021 22:06
Sam Doron Lamb to za mało – Amerykanin zdobył 30 punktów, ale jego Start ponownie zaprezentował się słabiutko i wyraźnie przegrał z Kingiem 73:92. Po stronie ekipy ze Szczecina świetne spotkanie rozegrali rezerwowi – tercet Davis-Kikowski-Bartosz zdobył w sumie 56 punktów.
19 / 09 / 2021 19:18

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Po dwóch zwycięstwach w trzech dotychczasowych meczach tego sezonu (i zerwaniu kontraktu przez Andre Spihghta) do Torunia nadchodzą posiłki. Nowym zawodnikiem Twardych Pierników został Jahhens Manigat (30 lat, 188 cm), który poprzedni sezon spędził na Litwie.
18 / 09 / 2021 15:46
Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Nowym prezydentem związku zawodników Euroligi został w środę Tornike Shengelia, zastępując na tym stanowisku Luigiego Datome. Jednym z wiceprezydentów wybrany został natomiast Mateusz Ponitka (Zenit Sankt Petersburg) – to duży honor dla polskiego gracza.