Mocna odpowiedź Śląska – trzeci mecz rozstrzygnie o brązie

Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa 84:73 i wyrównał stan rywalizacji o 3. miejsce na 1-1. Po serii słabszych występów dobrze zaprezentował się Elijah Stewart (19 pkt). Brązowego medalistę poznamy zatem w niedzielę, a decydujący mecz tych drużyn rozpocznie się już o godz. 14:30.
Oliver Vidin / fot. WKS Śląsk Wrocław

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Jeszcze po 1. kwarcie nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia. Tak, jak przed dwoma dniami, gracze Legii łatwo wygrywali pojedynki 1 na 1, a niewidocznego w ataku Jamela Morrisa zastąpił Lester Medford (21 pkt), który już w tej części gry 3-krotnie trafił zza linii 6,75 metra. Głównie dzięki niemu Legia prowadziła 23:21.

Był to jednak jedyny dobry fragment gry w wykonaniu koszykarzy Wojciecha Kamińskiego w sobotnim spotkaniu. Od 2. kwarty dali się oni zdominować Śląskowi, nie zmieniły nawet tego pierwsze punkty Morrisa, które najlepszy strzelec pierwszego spotkania (35 pkt) zdobył dopiero w 16. minucie. Amerykanin tym razem zakończył mecz z dorobkiem 7 „oczek”, spośród podstawowych graczy warszawskiego zespołu zresztą tylko Medford zapisał na swoim koncie dwucyfrowy dorobek punktowy.

Znacznie więcej atutów mieli po swojej stronie koszykarze Śląska. Tradycyjnie pewną rękę miał Kyle Gibson (13 pkt), dobre występy zanotowali również podkoszowi: Ben McCauley (14 pkt) i Aleksander Dziewa (13 pkt). Kluczowe były jednak trafione rzuty i udane wejścia Strahinji Jovanovicia (15 pkt) i Elijah Stewarta (19 pkt) – Serb karał obronę rywali za odpuszczanie go na dystansie (3/3 za 3), a efektownie grający Amerykanin przełamał niemoc z poprzednich spotkań rozgrywanych w „bańkach” w Ostrowie Wlkp.

Konsekwentnie grający Śląsk wykorzystywał swoje liczne przewagi na parkiecie i łatwo odjechał Legii. Już do przerwy wrocławianie prowadzili 45:37, a w połowie 4. kwarty ich przewaga sięgnęła nawet 23 punktów (78:55). W końcówce zmniejszyli ją dopiero rezerwowi warszawskiego zespołu, szczególnie skuteczny był Benjamin Didier-Urbaniak (10 pkt).

Śląsk Wrocław wygrał ostatecznie 84:73 i wyrównał stan rywalizacji o brązowy medal na 1-1. Kwestia 3. miejsca w Energa Basket Lidze rozstrzygnie się w niedzielę – oba zespoły, po zaledwie kilkunastogodzinnym odpoczynku, wyjdą na parkiet już o godz. 14:30.

WM

Najmniejszych problemów w starciu z Iranem nie mieli reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Wściekli po porażce z Francją Amerykanie zdominowali swojego rywala, trafili 23 z 37 rzutów za trzy i wygrali aż 120-66.
28 / 07 / 2021 9:11
Serbia i Belgia okazały się dwoma najmocniejszymi drużynami w fazie grupowej turnieju koszykówki 3×3 na IO w Tokio. Z niepokonaną ekipą z Bałkanów w półfinale zmierzy się Rosja (Rosyjski Komitet Olimpijski), Belgowie zagrają przeciwko Łotwie.
27 / 07 / 2021 18:05

Reprezentacja Czech wygrała swój pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Nasi południowi sąsiedzi pokonali Iran 84:78, a ich najlepszych strzelcem był znany z występów w Polsce (Polfarmex Kutno, AZS Koszalin, Rosa Radom) Patrik Auda, zdobywca 16 punktów.
26 / 07 / 2021 22:14
Ponad trzy dekady z Kotwicą. Przy dyscyplinie, której poświęcił swoje życie, oddając jej całe serce, a nawet i więcej. Legenda kołobrzeskiego klubu poza parkietem, po cichu rozgrywała swój najważniejszy mecz. Romuald Czarnecki odszedł w nocy z niedzieli na poniedziałek.
27 / 07 / 2021 11:39
Aleksander Balcerowski został wypożyczony na najbliższy sezon z Herbalife Gran Canaria do serbskiego KK Mega Basket. To klub związany z agencją koszykarza, co nie tylko daje gwarancję na większą rolę i minuty na parkiecie, ale też zwiększa szanse przed próbą dostania się do NBA.
Klub z Włocławka poinformował oficjalnie, że dołączy w tym sezonie do międzynarodowych rozgrywek o nazwie European North Basketball League (Europejska Północna Liga Koszykówki). Poza Anwilem mają w niej zagrać zespoły z Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi.
Euroliga ogłosiła pełny kalendarz rundy zasadniczej najlepszych rozgrywek na naszym kontynencie. Nadchodzący sezon rozpocznie się 30 września i potrwa do 8 kwietnia. Już na początku października niedaleko naszej granicy, bo do litewskiego Kowna zawitają Mateusz Ponitka i jego Zenit Sankt Petersburg.
Łotwa z pierwszym w historii złotem olimpijskim w koszykówce 3×3! Łotysze pokonali w finale Rosję (Rosyjski Komitet Olimpijski) 21:18 po bardzo zaciętym meczu. Rosjanie wywalczyli srebro po sensacyjnej wygranej w półfinale z Serbią 21:10. Główni faworyci rozgrywek musieli zadowolić się brązem – w meczu o 3. miejsce wygrali z Belgią 21:10.
28 / 07 / 2021 16:28