Mocny powrót Kevina Duranta – zaczął od wsadu

Share on facebook
Share on twitter

16 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst w 31 minut – tak zagrał skrzydłowy Warriors w wygranym 123:101 meczu z Pelicans. Swoim pierwszym po pięciu tygodniach przerwy.

W sobotnim meczu widać było, że Kevin Durant będzie potrzebował jeszcze czasu, by wejść z rytm i dojść do formy – po przerwie spowodowanej kontuzją lewego kolana (skręcone więzadło poboczne piszczelowe i stłuczona kość piszczelowa), musi się rozegrać i odzyskać pewność.

Choć z drugiej strony… Zobaczcie pierwszą akcję:

https://www.youtube.com/watch?v=yBGYED5HZlc

Chyba jest gotowy, nie?

Jak na pierwsze spotkanie – było dobrze. Z Pelicans Durant wyszedł w pierwszej piątce, grał w sumie przez 31 minut i zdobył 16 punktów. Miał 6/15 z gry (0/4 z dystansu), dołożył 4/4 z wolnych oraz 10 zbiórek i 6 asyst. Jego wskaźnik +/-, +22, był najwyższy w Warriors (zobacz buty, w jakich gra KD).

Trener Steve Kerr przyznał po meczu, że Durant nie ma limitu minut, które będzie mógł spędzać na boisku w najbliższych dniach, ale też jasne jest, że KD nie będzie grał ich wiele. Wszystko zależy od kondycji, poziomu zmęczenia i samopoczucia zawodnika. W trzech ostatnich meczach rundy zasadniczej Durant powinien grać jednak trochę dłużej niż z Pelicans.

Warriors wygrali 14 meczów z rzędu, mają bilans 66-14 i już dawno zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze przed play-off. Z Durantem w formie i wobec znaków zapytania przy Cleveland Cavaliers, znów są kandydatem nr 1 do tytułu.

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Powołanie 18-letniego Igora Milicicia Jr. i 17-letniego Jeremy’ego Sochana do szerokiego składu reprezentacji Polski spowodowało, że ich rozwój kibice śledzą z jeszcze większym zainteresowaniem niż wcześniej. W ostatnim meczu rezerw Ratiopharmu Ulm obaj pokazali się z dobrej strony.
19 / 01 / 2021 18:32
To miał być dla Piotra Pamuły sezon na przetrwanie bez kontuzji. Pech jednak nie opuszcza byłego reprezentanta Polski. W przegranym przez Dziki Warszawa 62:65 meczu w Słupsku doznał on kontuzji kolana, a po badaniach okazało się, że werdykt jest najgorszy z możliwych – zerwanie więzadła krzyżowego i przedwczesny koniec sezonu.
19 / 01 / 2021 14:41
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.