Mokros po Zamojskim – brawa dla Stelmetu za długie kontrakty

Share on facebook
Share on twitter

Wiążąc się z kolejnymi Polakami na kilkuletnie kontrakty Stelmet zapewnia sobie dominację nad konkurencją w PLK oraz osiąga pozytywny efekt marketingowy.

Przemysław Zamojski (fot. A. Romański, plk.pl)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Polski rynek transferowy to nieustanna karuzela, rozpoznawalni zawodnicy zaliczają nawet po 10 i więcej klubów w karierze, a kibicom trudno się identyfikować z zawodnikami, którzy co rok grają w innej części Polski. Stelmet postępuje wbrew tym trendom, zabezpieczając się sportowo i budując potencjał marketingowy. Poszczególni gracze będą mogli stać się symbolami klubu.

W poniedziałek klub z Zielonej Góry ogłosił – spodziewany od dawna – nowy kontrakt z Jarosławem Mokrosem. Współpraca ma obowiązywać przez 3 najbliższe sezony. Przed weekendem podobną umowę ogłoszono w przypadku Przemysława Zamojskiego. Jeszcze wiosną, również kilkuletnimi kontraktami, klub związał się z Łukaszem Koszarkiem i Filipem Matczakiem.

Wciąż możliwe jest przedłużenie współpracy z Adamem Hrycaniukiem, w klubie najprawdopodobniej zostanie tez Thomas Kelati, jak wiadomo posiadacz naszego paszportu.

Mądra polityka Stelmetu (poparta budżetem) oznacza też znaczące ograniczenie sportowych szans konkurencji. Wobec obowiązywania przepisu zmuszającego kluby do wystawiania 2 Polaków na boisku oraz dość wąskiego rynku wartościowych graczy z polskim paszportem, będzie bardzo ciężko komukolwiek nawiązać walkę przy kumulacji w Zielonej Górze.

Po prostu, do takiej liczby wartościowych Polaków w trakcie najbliższych sezonów innym klubom nie uda się zbliżyć. Obecny mistrz ustawił się w idealnym punkcie wyjściowym, aby kontynuować dominację w PLK jeszcze przez kolejnych kilka lat.

TS

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

NBA

Warto poznać szczegóły dotyczące tegorocznego All-Star Game, który odbędzie się już dziś, w niedzielę, 7 marca, w Atlancie. Wydarzenie obejmować będzie konkurs umiejętności, trójek i wsadów oraz Mecz Gwiazd, w którym zmierzą się najlepsi zawodnicy trwającego sezonu.
7 / 03 / 2021 10:53
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.