Może jednak się uda? NBA walczy o Mecz Gwiazd

Share on facebook
Share on twitter
Byłby to ważny krok w kierunku koszykarskiej normalności. Tegoroczny Weekend Gwiazd, zaplanowany w Indianapolis, został wprawdzie jakiś czas temu odwołany, ale liga i związek zawodników pracują jednak nad tym, by coroczny Mecz Gwiazd jednak się odbył.
fot . YouTube

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Indianapolis miało w tym roku ugościć największe gwiazdy NBA, lecz z powodu pandemii koronawirusa całe wydarzenie już jakiś czas temu zostało odwołane. Stolica Indiany dopiero w 2024 roku będzie mogła podjąć się organizacji Weekendu Gwiazd, gdyż jest to pierwszy wolny termin. Nie oznacza to jednak, że All-Star Game się w tym roku nie odbędzie. 

Liga i związek zawodników pracują nad tym, aby taki pojedynek – bez starcia debiutantów oraz konkursów – jednak zorganizować. Na ten moment oczywistym jest, że będzie to trudne zadanie w dobie pandemii – tym bardziej, że cały czas odwoływane są kolejne mecze – natomiast nie można niczego wykluczać. Pewne jest w tej chwili jedynie to, że odbędzie się coroczne głosowanie fanów na wyjściowe składy All-Star Game, niezależnie od tego, czy mecz zostanie zorganizowany.

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego, samo wydarzenie miałoby się odbyć 6 lub 7 marca w Atlancie, czyli w trakcie przerwy między pierwszą a drugą częścią sezonu, jaką NBA zaplanowała między 5 a 10 marca. Liga chciałaby także, aby w tym roku pieniądze zebrane podczas Meczu Gwiazd przekazać okolicznym uniwersytetom oraz wspomóc fundusz do walki z koronawirusem.

Na ten moment nie wiadomo, jak na to zapatrują się sami zawodnicy, choć według źródeł zwolennikiem takiego pomysłu jest m.in. Chris Paul, czyli przewodniczący związku. Z drugiej jednak strony, organizacja takiego wydarzenia – nawet przy szczytnych celach – może okazać się skomplikowana i ryzykowna, dlatego potrzebny jest dobry plan wymyślony przez ligę.

W zeszłym roku Mecz Gwiazd był jednym z ostatnich wielkich wydarzeń przed pandemią. Starcie największych gwiazd odbyło się w lutym w Chicago, a pojedynek drużyn LeBrona Jamesa i Giannisa Antetokunmpo do ostatnich sekund trzymał w napięciu. Spotkanie pod wieloma względami było także hołdem dla Kobe Bryanta, który zmarł w tragicznym wypadku helikoptera kilka tygodni wcześniej.

Tomek Kordylewski

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.