MP U20: Kraków i Gdynia w wielkim finale!

Asseco Arka Gdynia oraz gospodarze – KS AGH Korona Oknoplast Kraków zagrają w niedzielę o 13:30 o złoty medal MP U20. Wcześniej (11:00) w małym finale powalczą Rosa-Sport Radom i Exact Systems Śląsk Wrocław – obie pary grały ze sobą już w meczach grupowych, wówczas lepsi byli gdynianie i wrocławianie.

Asseco będzie faworytem finału / fot. KS AGH Kraków

Wyniki:

WKK Wrocław – Trefl Sopot 55:92

UKS Gim 92 Ursynów Warszawa – MKS Pruszków 91:83

Rosa-Sport Radom – Asseco Arka Gdynia 48:77

Gdynianie od początku turnieju jawią się jako faworyci do złota. Są szybsi i lepiej ułożeni od rywali, mają też u siebie graczy mających za sobą kilkadziesiąt minut w PLK (Kamiński, Leszczyński). Boleśnie o ich sile przekonała się dziś solidnie wcześniej grająca drużyna z Radomia, która od mniej więcej połowy trzeciej kwarty mogła już myśleć o meczu o 3. miejsce.

KS AGH Korona Oknoplast Kraków – Exact Systems Śląsk Wrocław 70:65

Gospodarze przy gorącym dopingu swoich kibiców już w pierwszej kwarcie osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą udało się – mimo nerwów w ostatnich minutach – dowieźć do końcowej syreny. Awans do finału to ogromny sukces podopiecznych trenera Wojciecha Bychawskiego, którzy nie byli stawiani w gronie faworytów do medalu.

Najwięcej…

Punkty: Bogdan Izrailewski (Gim) – 37
Zbiórki: Bartosz Proczek (MKS) – 14
Asysty: Kuba Przelazły (MKS) – 9
Eval: Bogdan Izrailewski (Gim) – 34

Niezłe numery:
– Po Kamilu Jewtule i Macieju Koperskim kolejny gracz Korony Kraków pokazał umiejętności strzeleckie. Tym razem 6 z 7 rzutów za 3 trafił Patryk Pachołek. Koperski powtórzył za to „wyczyn” Pułkotyckiego z piątku, notując w tej rubryce 0/10.

– 22,0 pkt, 11,0 zb., eval 26,0- takie średnie będzie miał po tym turnieju Sebastian Walda (Trefl). Całkiem niezły numery, gdyby nie fakt, że zdobył je w jednym meczu – tym ostatnim, o 7. miejsce. We wcześniejszych nie mógł wystąpić, gdyż musiał zostać w Sopocie, aby pomóc w treningach pierwszej drużynie.