PRAISE THE WEAR

MP U20 – niesamowity mecz Michała Samsonowicza!

MP U20 – niesamowity mecz Michała Samsonowicza!

Biofarm Basket Junior Poznań i Śląsk Wrocław dołączyły dziś do grona półfinalistów Mistrzostw Polski U20 w Gdyni. Swoją szansę przegapił Trefl Sopot, który nie potrafił zatrzymać Michała Samsonowicza (40 pkt.).

Biofarm Basket Junior Poznań (fot. @MaciejSzetela)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Po fazie grupowej z udziałem ośmiu zespołów wyłoniono strefę medalową. W sobotnich półfinałach w Gdyni zagrają zatem:

Biofarm Basket Junior Poznań – WKK Wrocław (godz. 15.00)
Śląsk Wrocław – Rosa Radom (godz. 17.30)

W najciekawszym piątkowym meczu zespół z Poznania pokonał Trefla 81:72. Sopocianie, dzień po doskonałym meczu i wygranej z Asseco, kiepsko radzili sobie z rozbijaniem konsekwentnej strefy rywali. Skuteczność zawiodła ich liderów – Michał Kolenda trafił tym razem tylko 1/9 z dystansu, a Łukasz Kolenda miał 0/4. Dobrze dysponowani Jakuba Putry (15 pkt.) i Damian Ciesielski (21 pkt.) nie zdołali poprowadzić zespołu do wygranej.

Rewelacyjny mecz zagrał za to Michał Samsonowicz, który rzucił dla Biofarmu niemal dokładnie połowę punktów. Zdobył 40 oczek, na niesamowitej skuteczności. Trafił 12/15 rzutów z gry (80%!), w tym 7/7 za 2 pkt., 5/8 z dystansu oraz 11/13 wolnych. Dodał do tego 5 zbiórek i 5 przechwytów. To najlepszy jak dotychczas indywidualny występ tych mistrzostw.

Statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W przesądy nie wierzymy, natomiast – faktycznie – trzynastka okazała się pechowa, przynajmniej tym razem. 22. kolejka była zdecydowanie najsłabszą i najmniej porywającą z dotychczasowych.
1 / 02 / 2023 18:05
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.