MP U20: Rosa Radom pewnie ogrywa MKS Pruszków

Share on facebook
Share on twitter

Przewaga Rosy Radom nad MKS-em Pruszków widoczna była od samego początku. Ostatecznie skończyło się na zwycięstwie różnicą 13 punktów, 102:89. Najskuteczniejszym graczem radomian był Norbert Ziółko, który zdobył 27 punktów.

Mikołaj Krakowiak / fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Od pierwszych minut radomianie zaznaczyli swoją przewagę fizyczną. Zdobywali punkty bliżej obręczy (Norbert Ziółko i Karol Nowakowski) i po kilku chwilach było już 12:2. Przemysław Kuźkow rozpoczął mecz od wielu pudeł – po pierwszej kwarcie w jego statystykach rzutowych widniało 1/6 z gry. Dobra gra Jakub Chadaja (9 punktów, 4/5 z gry) zapobiegła ucieczce Rosy i po 10 minutach było 24:19 dla zespołu z Radomia.

Druga kwarta przebiegała pod dyktando Rosy. Ogromne problemy w defensywie i na zbiórce sprawiały, że pruszkowianie nie potrafili dotrzymać kroku rywalom. Najwięcej kłopotów MKS miał z zatrzymaniem Norberta Ziółko, który do przerwy miał 16 punktów. Po drugiej stronie cały czas zawodził duet liderów Przelazły – Kuźkow, 5/25 i 10 punktów. Do przerwy 53:33 dla Rosy.

Dominacja radomian była widoczna również po przerwie. Przewaga pomimo pogoni pruszkowian stopniała zaledwie o punkty. Po 30 minutach było 79:60. Dobre minuty z ławki zaliczył Kacper Rojek, który był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Rosy w tym spotkaniu – 15 punktów. Radomianie grali bardzo zespołowo, w całym spotkaniu zanotowali aż 21 asyst.

MKS w czwartej kwarcie jeszcze ambitnie walczył. Swój dorobek punktowy podreperował Kuźkow (w sumie 27 w całym meczu), który w tym meczu miał także 6 przechwytów. Jednak Rosa była tego dnia zbyt mocna dla pruszkowian, co potwierdza ostateczne rozstrzygnięcie tego meczu, 102:89 dla radomian.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE

tagi

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57