MŚ 3×3: Szalony mecz dla Polski – zwycięstwo z Australią!

Share on facebook
Share on twitter

Wyglądało to już źle, ale reprezentacja Polski pięknie wróciła do gry. Dzięki trafieniom Michaela Hicksa i poprawionej obronie, pokonaliśmy Australię 18:16 w pierwszym meczu mistrzostw świata 3×3 w Amsterdamie.

fot. FIBA

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Przez pierwsze minuty Polacy dali się rywalom zdominować fizycznie, przegrywając rywalizację na tablicach. Australia zaczęła od 5:2, potem prowadziła 10:4 i jeszcze 12:6, a my mieliśmy też problem z selekcją rzutów.

Ale co tam selekcja rzutów, gdy ma się Michaela Hicksa, który od pewnego momentu zaczął trafiać swoje bardzo trudne rzuty. Gdy w końcu przełamał się z dystansu Przemysław Zamojski doszliśmy rywali na 12:14, a po kolejnych trafieniach Hicksa było już 15:14 dla Polski!

Nerwowa i twarda końcówka (jeden z Australijczyków kończył mecz z rozciętą głową) dała nam wygraną dzięki dobrej obronie (kluczowy ofens wymuszony przez Zamoja), trójce z rogu Marcina Sroki (wideo poniżej) i odrobinie szczęścia – Australijczycy nie trafiali z czystych pozycji w ostatniej minucie. Nie wpadł im też desperacki rzut na dogrywkę.

Punkty Polaków: Hicks 9, Zamojski 4, Sroka 3, Pawłowski 2.

Jeszcze dziś Polska zagra z innym silnym rywalem – Łotwą. Początek meczu o godz. 21.05, darmowa transmisja na kanale FIBA w YouTube TUTAJ >>

TS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.