MVP 10. tygodnia – Chris Wright w świetnej formie

We wtorek przeciwko GTK Gliwice zdobył 28 punktów w 23 minuty, a w sobotę zaaplikował 29 oczek Treflowi i był głównym architektem wygranej Polskiego Cukru w Sopocie. MVP 10. tygodnia w PLK dla Chrisa Wrighta.
Chris Wright / fot. A. Romański, plk.pl

Dwa mecze, w sumie 57 punktów, w tym 5/5 za 3 (23/35) i 11 asyst. To był znakomity tydzień w wykonaniu Chrisa Wrighta, okraszony dwoma dość pewnymi zwycięstwami Polskiego Cukru Toruń.

Amerykanin zarówno przeciwko GTK Gliwice (98:92), jak i Treflowi Sopot (80:63), pokazał ogromną jakość i pewność na parkiecie. Wright brał na siebie odpowiedzialność, kreował partnerów, ale także korzystał z tego, co dawała mu defensywa, która nie potrafiła go zatrzymać.

Mimo że pewnie czasem brakuje mu kilku centymetrów, tak jego fizyczność pozwala mu być skutecznym graczem blisko kosza, gdzie często kończy na kontakcie z rywalem. Pewnie czuje się także na półdystansie i coraz lepiej rzuca zza łuku. Jeśli dołożymy do tego bardzo dobry przegląd pola otrzymamy rozgrywającego niezwykle groźnego dla każdej defensywy.

Po świetnym początku sezonu w wykonaniu Keitha Hornsby’ego, teraz to Wright wyrasta na lidera Twardych Pierników. W ostatnich 4 meczach zdobywa średnio 24,5 punktu i rozdaje 6 asyst, a tylko raz grał więcej niż 30 minut – przeciwko PGE Spójni Stargard.

W dotychczasowych 11 spotkaniach Wright notuje średnio 16,8 punktu (52,8% za 2, 32,3% za 3), 5,6 asysty i 2,5 zbiórki przy niespełna 26 minutach spędzanych na parkiecie. W statystyce PER40, która przelicza liczbę zdobywanych punktów na 40 minut, Wright jest na 6. miejscu w lidze (26,1).

Polski Cukier, mimo przecież znaczących osłabieni (kontuzje kadrowiczów, Karola Gruszeckiego, Damiana Kuliga i Jakuba Schenka), jest zdecydowanym liderem tabeli z bilansem 10-1. W lidze torunianie zagrają teraz dopiero 14 grudnia ze Śląskiem Wrocław, wcześniej jednak, bo już we wtorek (3.12), czeka ich wyjazdowe spotkanie z Filou Ostenda w Lidze Mistrzów.

PK

.

Przed sezonem bukmacherzy więcej szans na taki sukces dawali Los Angeles Lakers, ale to Steph Curry i spółka po raz szósty w ciągu ostatnich ośmiu lat zagrają w serii decydującej o mistrzostwie. Zasłużenie. Lukę Doncicia na wakacje Warriors wysłali już po pięciu meczach finału Zachodu.
27 / 05 / 2022 7:58
Luka Doncić będzie chciał spłatać figla i przedłużyć o chociażby jeszcze jeden mecz serię Mavs z Golden State Warriors, ale może po raz kolejny okazać się zbyt osamotniony. Początek meczu o godz. 3. Steph Curry i spółka trzecią kolejną serię będą chcieli zamknąć wygraną w Chase Center.
26 / 05 / 2022 22:58
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

W meczu otwierającym półfinały Bundesligi Ludwigsburg napędził stracha Albie w Mercedes Benz Arena. Wszystko za sprawą fenomenalnej dyspozycji Jordana Hullsa, dobrze znanego kibicom Czarnych Słupsk. Ostatecznie berlińczycy zdołali wyrwać zwycięstwo 89-84, pomimo fatalnej jak na nich dyspozycji zza łuku.
28 / 05 / 2022 12:24
Łukasz Koszarek, zawodnik Legii, dyrektor w reprezentacji Polski, symbol ostatnich lat w polskiej koszykówce. Przed meczem 2. finału PLK rozmawia z Kamilem Chanasem i Radosławem Hyżym. Aktualne analizy i barwne historie – mocnych tekstów nie brakuje!
19 / 05 / 2022 10:17
Kamil Chanas i Radosław Hyży na gorąco omawiają dramatyczną serię półfinałową Czarni vs. Śląsk oraz zapowiadają wielki finał drużyn z Wrocławia i Warszawy. Jest też zaproszenie na grilla i imprezę dla wszystkich fanów naszego kultowego podcastu!
14 / 05 / 2022 17:59
Mecz skrajnie ofensywny, dla miłośników koszykówki zza oceanu akuratny. Rozstrzygnięty na korzyść gospodarzy kanonadą zza łuku w drugiej kwarcie. Alba w pierwszej serii play-off prowadzi z Bambergiem 1:0, po przekonującej wygranej 114:89.
14 / 05 / 2022 11:43
W świetnej formie w końcówce sezonu Bundesligi jest Michał Michalak, który niedawno powrócił do składu EWE Baskets Oldenburg. W piątkowym starciu z s. Oliver Würzburg został pierwszym w tym sezonie graczem w lidze niemieckiej, który zaliczył triple-double!