PRAISE THE WEAR

MVP 12. tygodnia – cichy zabójca Chase Simon

MVP 12. tygodnia – cichy zabójca Chase Simon

To do niego należał najważniejszy rzut minionej kolejki, a w całym meczu z BM Slam Stalą grał doskoanle - zdobył 19 punktów i miał 4/5 za 3 punkty. Chase Simon jest naszym MVP 12. tygodnia w PLK.
Chase Smon / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Po znakomitym początku sezonu przyszły tygodnie zdecydowanie gorsze, w których Chase Simon miał problemy ze skutecznością i rzadko kiedy dobijał do dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Amerykanin ponownie jednak łapie lepszą formę, czego dowodem jest świetny mecz w Ostrowie Wlkp.

Anwil wygrał 98:96 dzięki trójce Simona (wideo poniżej) na około 5 sekund do końca spotkania. Włocławianie byli w ogromnych tarapatach, bo mimo że prowadzili 15 punktami w czwartej kwarcie, to Stal zdołała odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Zwycięstwo uratował jednak “cichy zabójca”, czyli Simon, który właśnie w ten sposób już od poprzedniego sezonu jest określany.

W całym meczu zdobył 19 punktów, trafił 4 z 5 rzutów za 3 punkty, a szczególnie skuteczny był z narożników boiska w hali w Ostrowie. Do swojego dorobku dopisał także 3 zbiórki, 3 asysty i 2 naprawdę dynamiczne akcje kończone wsadami, w których aż tak często go nie widujemy.

Simon w całym sezonie zdobywa średnio 12,9 punktu, przy skuteczności 59,6% za 2 i 41,7% za 3. Jest drugim strzelcem Anwilem w PLK (za Rickym Ledo), choć nie zawsze jego gra rzuca się w oczy. Ostatnie mecze pokazują jednak jak ważnym ogniwem jest w drużynie Włocławka i jak wielkie znaczenie dla zwycięstw Anwilu ma jego dyspozycja.

Przed ekipą prowadzoną przez Igora Milicicia teraz mecz świąteczny – do Hali Mistrzów przyjedzie Asseco Arka Gdynia rządna rewanżu za majowe półfinały. Spotkanie rozegrane będzie 26 grudnia o 17:30.

PK

.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01