MVP grudnia PolskiKosz.pl: Nikola Marković

MVP grudnia PolskiKosz.pl: Nikola Marković

Share on facebook
Share on twitter

Serbski wysoki skrzydłowy coraz lepiej gra w roli środkowego. Nie tylko pokazuje dobrą technikę, ale też świetnie walczy na desce. Jego Trefl w grudniu miał bilans 4-1.

(fot. Rafał Kurianowicz/kurian.pl)
(fot. Rafał Kurianowicz/kurian.pl)

PLK, Euroliga, NBA – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

Zespół z Sopotu z tygodnia na tydzień gra lepiej i na koniec roku wspiął się na wysokie, szóste miejsce w lidze – ma bilans 8-5, przed nim są tylko zespoły, które celują w medal.

Nikola Marković filarem Trefla jest od początku sezonu, ale ostatnio jest też jego gwiazdą. 27-letni Serb, ze względu na brak klasycznej piątki w zespole, pełni rolę środkowego i widać, że czuje się w niej coraz lepiej. Wyciąga rywali spod kosza, ogrywa ich wejściami, pokazuje dobrą technikę.

W pięciu grudniowych meczach Marković zdobywał średnio po 15,8 punktu oraz 11,6 zbiórki, trzy razy zaliczył double-double. Trafił 51 proc. rzutów z gry, a średnio zaliczał też po 2,8 przechwytu, co jak na wysokiego gracza jest wynikiem świetnym. Serb m.in. dobrze ustawia się w obronie i wybija piłki rywalom grającym tyłem do kosza.

Marković miał dwa bardzo dobre występy – z Miastem Szkła Krosno zdobył 24 punkty (7/11 z gry oraz 8/10 z wolnych) i 16 zbiórek, natomiast w spotkaniu z PGE Turowem Zgorzelec zgromadził odpowiednio 19 i 11. Trafił 9 z 13 rzutów, w tym bardzo ważne wejście z faulem w ostatniej minucie.

Tuż za MVP:

Chris Czerapowicz (Miasto Szkła) – 15,2 punktu, 55 proc. z gry, świetny w zwycięstwach z Siarką i Kingiem

Michał Michalak (PGE Turów) – 18,0 punktu i 56 proc. z gry, bardzo dobre mecze we Włocławku i ze Stelmetem

Taylor Brown (King) – 16,0 punktu oraz 7,7 zbiórki, ale w Krośnie dostosował się do słabej gry zespołu

Kerron Johnson (MKS Dąbrowa) – 20,3 punktu, 62 proc. z gry oraz 4,0 asysty, bezlitosny dla słabszych drużyn

Aaron Johnson (Stal) – 11,4 punktu oraz 5,0 asysty, poprowadził drużynę do bilansu 4-1

***

MVP miesiąca PolskiKosz.pl:

Październik – Kirk Archibeque (PGE Turów Zgorzelec)

Listopad – Krzysztof Szubarga (Asseco Gdynia)

Grudzień – Nikola Marković (Trefl Sopot)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Redakcja PK

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08