REDAKCJA

Najlepsi strzelcy BCL – Chris Wright liderem!

Najlepsi strzelcy BCL – Chris Wright liderem!

Aż 3 z 5 najskuteczniejszych graczy trwającego sezonu Ligi Mistrzów to gracze polskich zespołów. W ścisłej czołówce są Chris Wright i Keith Hornsby z Polskiego Cukru Toruń oraz Tony Wroten z Anwilu Włocławek.
Chris Wright i trener Sebastian Machowski / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Po 4 kolejkach spotkań Champions League graczem z najwyższą średnią (21.8 pkt.)w całych rozgrywkach jest Chris Wright, rozgrywający “Twardych Pierników”. Jego klubowy kolega Keith Hornsby jest na 4. miejscu, a tuż za nim plasuje się Tony Wroten.

Najlepszy z polskich graczy pod tym względem jest Aaron Cel, skrzydłowy torunian może pochwalić się średnią 13.5 punktu na mecz. Damian Kulig zdobywał 18 punktów na mecz, ale zagrał dotąd tylko w 2 spotkaniach.

Warto przy tym zauważyć, że wspomniani wyżej Amerykanie w polskich drużynach grają na naprawdę dobrym procencie. Wright trafia 56% rzutów z gry, Hornsby 50, a Wroten nawet aż 64% wszystkich rzutów.

Top 5 strzelców w Lidze Mistrzów:

1. Chris Wright (Polski Cukier) – 21.8 pkt.
2. Keith Langford (AEK Ateny) – 21.0 pkt.
Trevis Simpson (Rasta) – 21.0 pkt.
4. Keith Hornsby (Polski Cukier) – 20.3 pkt.
5. Tony Wroten (Anwil) – 19.3 pkt.

RW

POLECANE

tagi

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.