Najlepsze aplikacje do poprawy pamięci

Share on facebook
Share on twitter
Nie od dziś wiadomo, że pamięć powinniśmy stale ćwiczyć. Wpływa to na nasze zdolności myślenia, jak i funkcjonowanie samego mózgu.

Ćwiczenia niczym bonus bez depozytu w polskich kasynach online dają nam dodatkową szansę na rozwój. Bardzo pomocne są dziś aplikacje mobilne, które możemy uruchomić na smartfonie czy tablecie. Oto nasza lista najlepszych aplikacji do poprawy pamięci.

Lumosity – Trening mózgu

Lumosity – Trening mózgu to jedna z najpopularniejszych aplikacji dostępnych w sieci. Dzięki niej można ćwiczyć pamięć i koncentrację. Aplikacja Lumosity używana jest na całym świecie przez ponad 70 mln ludzi. Stanowi specjalny program treningowy z grami do codziennej stymulacji mózgu.

Bardzo ważne jest to, że poszczególne zadania są dostosowywane do naszych indywidualnych wyników, przez co dostajemy coraz to nowsze i trudniejsze ćwiczenia. Aplikacja została stworzona w oparciu o szereg kognitywnych i neuropsychologicznych badań oraz zadań, których celem jest ćwiczenie podstawowych umiejętności poznawczych. Lumos Labs, Inc. na co dzień współpracuje z ponad 40 naukowcami na świecie. Aplikacja dostępna jest w języku angielskim.

Elevate – Brain Training Games

Równie dużym powodzeniem cieszy się Elevate – Brain Training Games. Dzieło od Elevate Labs to program treningowy mózgu, który został specjalnie zaprojektowany w celu poprawy uwagi, umiejętności mówienia, szybkości przetwarzania, pamięci, jak i sprawdzenia naszych umiejętności matematycznych. otrzymujemy tu spersonalizowany program treningowy, który dostosowuje się w czasie, aby poprawiać nasze wyniki, zmieniać nasze wyzwania.

Aplikacja ta zawiera ponad 35 gier dla mózgu z przeznaczeniem dla kluczowych umiejętności poznawczych: koncentracji, pamięci, przetwarzania danych, matematyki, precyzji i rozumienia. Pozwala również na szczegółowe śledzenie wydajności, kalendarz ćwiczeń. Dostępna jest w języku angielskim w wersji płatnej i bezpłatnej z ograniczeniami.

NeuroNation – Brain Training & Brain Games

To kolejna anglojęzyczna aplikacja, z której korzystają miliony osób na całym świecie. Dzięki przeprowadzonemu w niej treningowi mózgu można osiągnąć całkiem dobre wyniki. Zaledwie 15 minut treningu dziennie może sprawić, że problemy z pamięcią czy koncentracją znikają. Z pomocą tej aplikacji można poprawić swoją pamięć, zauważalnie zmniejszyć stres i wynikające z niego ryzyko depresji, a także zwiększyć szybkość myślenia i koncentrację.

Po kilku dniach używania system tworzy osobisty plan treningowy, który dokładnie spełnia potrzeby użytkownika. Wprowadzonych zostało tutaj 27 ćwiczeń na 250 poziomach, które gwarantują zróżnicowany i motywujący trening. Każdy z użytkowników może liczyć na opcję uważnego śledzenia postępów. Dzięki opcji dodawania znajomych można bezpośrednio mierzyć się z innymi użytkownikami.

MindPal – Brain Training

MindPal – Brain Training od Elektron Labs Inc to kolejna podobna aplikacja nastawiona na rozwój mózgu, ćwiczenie pamięci. Ten codzienny trener mózgu wpływa na poprawę pamięci, uwagi, umiejętności językowych i umiejętności rozwiązywania problemów. Możemy cieszyć się dzięki niej spersonalizowanym codziennym treningiem.

MindPal zawiera bowiem 40 gier edukacyjnych, które szkolą 7 kluczowych obszarów poznawczych: pamięć, uwagę, język, matematykę, elastyczność, szybkość i rozwiązywanie problemów. Czeka na nas tu aż 1000 poziomów do trenowania mózgu w zakresie różnych umiejętności. Tu również możemy porównywać swoje wyniki z innymi użytkownikami.

Quiz House by Matura To Bzdura

Na koniec nieco inna aplikacja, która została stworzona we współpracy z programem Matura To Bzdura. Dzięki niej można sprawdzić swą dotychczasową wiedzę z wielu kategorii lub nauczyć się czegoś nowego. Ta darmowa aplikacja quizowa pozwala na wybór spośród ponad 130 kategorii, gdzie każda ma około 500 pytań oraz ranking. Istnieje tu także szansa na tworzenie własnych quizów, zestawu pytań. Każda gra w Quiz House posiada 6 pytań. Można tu zagrać samemu, ze znajomymi bądź z przeciwnikiem losowanym online.

Dzięki znakomitej postawie w 4. kwarcie King Szczecin pokonał Śląsk Wrocław 79:65 i przerwał tym samym serię dwóch porażek na własnym parkiecie. Gospodarze wygrali, chociaż z powodu problemów z łydką nie zagrał Maciej Lampe. Godnie zastąpili go jednak koledzy, na czele z Tookiem Brownem (21 pkt).
4 / 03 / 2021 19:56

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.