Najlepszy w ACB, drugi w Eurolidze – Wa333ński wrócił!

Share on facebook
Share on twitter

Adam Waczyński jest w świetnej formie, w ostatnich sześciu meczach notował po 14,5 punktu, trafił znakomite 70 proc. trójek. Pod względem skuteczności z dystansu jest najlepszy w lidze hiszpańskiej i zajmuje drugą pozycję w Eurolidze.

Adam Waczyński (fot. eurocupbasketball.com)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

Początek sezonu Adama Waczyńskiego był nierówny, Polak trochę szukał swojego miejsca w przebudowanym na Euroligę zespole Unicaji, właściwej rotacji szukał też lubiący grać szerokim składem trener Joan Plaza. „Waca” dzielił czas na trójce z Draganem Milosavljeviciem i Danielem Diezem.

Plaza ze swoich przyzwyczajeń nie zrezygnuje, wciąż zaskakuje – ostatnio najpierw nie wypuścił Dieza na mecz z Baskonią, a potem nie wprowadził Milosavljevicia w spotkaniu z Chimkami. Polak to świetnie wykorzystał – w obu meczach grał ponad 20 minut, rzucił odpowiednio 25 i 15 punktów. Dokładając do tego wcześniejszy występ z 15 punktami przeciwko CSKA, mamy świetną euroligową serię ze średnią 18,3 punktu na mecz.

Dobrze jest też w lidze, gdzie ostatnio pauzowali Nemanja Nedović i Diez, a Waczyński grał. Nie wyszedł mu mecz z Joventutem (tylko 2 punkty), ale z MoraBankiem i Tecnycontą rzucał już odpowiednio 14 i 16.

I biorąc pod uwagę ostatnich sześć spotkań w ACB i Eurolidze, Waczyński ma średnio 14,5 punktu, trafia doskonałe 70 proc. za trzy (17/29)!

„Waca” jest w tym momencie najskuteczniej rzucającym trójki graczem ACB (54,8 proc., 17/31), w której wyprzedza Thomasa Heurtela i Marcusa Erikssona, a w Eurolidze zajmuje drugie miejsce (54,1 proc., 20/37) – lepszy jest tylko James Nunally z Fenerbahce (60,4 proc.).

Biorąc pod uwagę cały sezon, Waczyński ma 37/68 w rzutach z dystansu, co daje świetne 54,4 proc. I pozwala napisać to, na co wszyscy czekaliśmy – Adam Wa333ński wrócił!

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>
POLECANE

tagi