Najlepszy w ACB, drugi w Eurolidze – Wa333ński wrócił!

Share on facebook
Share on twitter

Adam Waczyński jest w świetnej formie, w ostatnich sześciu meczach notował po 14,5 punktu, trafił znakomite 70 proc. trójek. Pod względem skuteczności z dystansu jest najlepszy w lidze hiszpańskiej i zajmuje drugą pozycję w Eurolidze.

Adam Waczyński (fot. eurocupbasketball.com)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

Początek sezonu Adama Waczyńskiego był nierówny, Polak trochę szukał swojego miejsca w przebudowanym na Euroligę zespole Unicaji, właściwej rotacji szukał też lubiący grać szerokim składem trener Joan Plaza. „Waca” dzielił czas na trójce z Draganem Milosavljeviciem i Danielem Diezem.

Plaza ze swoich przyzwyczajeń nie zrezygnuje, wciąż zaskakuje – ostatnio najpierw nie wypuścił Dieza na mecz z Baskonią, a potem nie wprowadził Milosavljevicia w spotkaniu z Chimkami. Polak to świetnie wykorzystał – w obu meczach grał ponad 20 minut, rzucił odpowiednio 25 i 15 punktów. Dokładając do tego wcześniejszy występ z 15 punktami przeciwko CSKA, mamy świetną euroligową serię ze średnią 18,3 punktu na mecz.

Dobrze jest też w lidze, gdzie ostatnio pauzowali Nemanja Nedović i Diez, a Waczyński grał. Nie wyszedł mu mecz z Joventutem (tylko 2 punkty), ale z MoraBankiem i Tecnycontą rzucał już odpowiednio 14 i 16.

I biorąc pod uwagę ostatnich sześć spotkań w ACB i Eurolidze, Waczyński ma średnio 14,5 punktu, trafia doskonałe 70 proc. za trzy (17/29)!

„Waca” jest w tym momencie najskuteczniej rzucającym trójki graczem ACB (54,8 proc., 17/31), w której wyprzedza Thomasa Heurtela i Marcusa Erikssona, a w Eurolidze zajmuje drugie miejsce (54,1 proc., 20/37) – lepszy jest tylko James Nunally z Fenerbahce (60,4 proc.).

Biorąc pod uwagę cały sezon, Waczyński ma 37/68 w rzutach z dystansu, co daje świetne 54,4 proc. I pozwala napisać to, na co wszyscy czekaliśmy – Adam Wa333ński wrócił!

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>
NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22