Nando De Colo w Fenerbahce – nowe wyzwanie Francuza

Share on facebook
Share on twitter

Jeden z najlepszych zawodników grających w Europie, Nando De Colo, po 5 sezonach spędzonych w CSKA Moskwa zmienia klub. Francuz tym razem zagra u Żeljko Obradovicia w Fenerbahce Stambuł.

Nando De Colo / fot. VTB

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Nando De Colo (32 lata, 196 cm) to od lat jeden z najlepszych rzucających obrońców Euroligi, ale także ikona moskiewskiego CSKA. Francuz w stolicy Rosji spędził aż 5 lat, więc jego odejście tego lata było małą niespodzianką.

Z początku mówiło się o planie powrotu do NBA. Wstępne zainteresowanie wyrażali Toronto Raptors, którzy mają prawa do De Colo (jest ich zastrzeżonym wolnym agentem). Ostatecznie De Colo zostaje w Europie – w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy Fenerbahce Stambuł.

To, podobnie jak CSKA, europejski gigant, który chce wrócić po dwóch latach na tron Euroligi. Turecki zespół stracił tego lata na rzecz NBA dwóch podstawowych zawodników – Nicolę Melliego (New Orleans Pelicans) i Marko Guduricia (Memphis Grizzlies), więc wzmocnienia były jak najbardziej pożądane. Klub ze Stambułu w ostatnich dniach przedłużył więc kontrakty innych swoich gwiazd – Kostasa Sloukasa i Luigiego Datome.

De Colo, były zawodnik San Antonio Spurs, w ostatnim sezonie zdobył z CSKA mistrzostwo Euroligi, wygrał także ligę VTB. Łącznie we wszystkich rozgrywkach zdobywał średnio 14,8 punktu, rozdawał 3,4 asysty i trafiał za 3 punkty na rewelacyjnym poziomie 44%.

To bardzo ciekawe lato na rynku europejskim. O wielkich ruchach w Barcelonie przeczytasz TUTAJ >>

GS
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi