PRAISE THE WEAR

Nasza banda Griszczuka – wybieramy Anwil 25-lecia

Nasza banda Griszczuka – wybieramy Anwil 25-lecia

Tomas Pacesas, Jeff Nordgaard, Tomasz Jankowski i David Van Dyke, a na czele oczywiście Igor – to nasza piątka 25-lecia ekstraklasowego klubu z Włocławka. Wy możecie wybrać swoją.

Bilety na Superpuchar Polski we Włocławku: mecz Anwil – Stelmet już w środę! >>

Na stronie Anwilu od kilku dni trwa głosowanie na najlepszą piątkę 25-lecia: wybierać można w sumie 10 koszykarzy, dzieląc ich na podstawowych i rezerwowych. Wybory najlepszych potrwają do 27 września, do godz. 23.59, potem klub ogłosi piątki ćwierćwiecza w elicie – zachęcamy do zabawy.

My też wybraliśmy swoją piątkę, prezentuje się ona następująco:

Problemów nie mieliśmy tylko na dwóch pozycjach – rzucającym musiał być Igor Griszczuk. To ktoś więcej niż świetny strzelec i lider zespołu, to symbol klubu. Griszczuk awansował z Provide do ekstraklasy, potem z Nobilesem i Anwilem pięć razy grał w finale. Nie zdobył ani jednego złota, lepszy zawsze okazywał się Śląsk. Ale Igor, to Igor. Kropka.

Drugim pewniakiem był dla nas Tomasz Jankowski – swego czasu kapitan reprezentacji Polski, który we Włocławku spędził sześć sezonów (1995-97 oraz 1999-2001). W tym pierwszym okresie był czołowym graczem zespołu, ale nie osiągnął sukcesów. W drugim zdobywał już trochę mniej punktów, ale rosnącym doświadczeniem pomógł wywalczyć trzy srebrne medale.

Na trzech pozostałych pozycjach doceniliśmy mistrzów Polski z 2003 roku – Tomas Pacesas i Jeff Nordgaard grali we Włocławku krócej niż wyżej wymienieni, ale pierwszy przywiózł ze sobą patent na złoto, a drugi trafił słynny rzut w finałowym meczu nr 1 w Sopocie – kto wie, czy to nie było kluczowe zwycięstwo w tej serii.

Na środku też nie znaleźliśmy jednego gracza wyróżniającego się ponad resztę – postawiliśmy na Davida Van Dyke’a, który przez dwa sezony był czołowym centrem ligi. A w 1999 roku grał w Anwilu, który o złoto walczył ze Śląskiem w siedmiu zaciętych meczach.

Wybraliśmy też zmienników: Mirosława Kabałę, Andrzeja Plutę, Romana Olszewskiego, Damira Krupaliję i Otisa Hilla.

Drużyna 25-lecia – wybierz swój Anwil Włocławek >>

Redakcja PolskiKosz.pl
POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.