W NBA wszystko już jasne – czas na play-off!

Share on facebook
Share on twitter

Ostatnimi zespołami, które znalazły się w ósemkach, zostały w środę Indiana Pacers i Chicago Bulls. Miami Heat, którzy finiszowali świetnie, zabrakło niewiele.

Jimmy Butler (fot. Wikimedia Commons)

Typuj play-off NBA, wygraj 1000 euro!

Dożynki zakończone i całe szczęście – te ostatnie dni sezonu zasadniczego w NBA były już naprawdę męczące. Ledwie kilku zespołom zależało na wygranych, reszta po prostu chciała dowlec się do 13 kwietnia bez strat.

Ostatniego dnia o awans walczyły jeszcze trzy drużyny na Wschodzie: Indiana Pacers, Chicago Bulls i Miami Heat. Wszystkie trzy wygrały swoje mecze, więc został zachowany status quo – Pacers i Bulls znalazły się nad kreską, a Heat pod nią. Drużyny z Chicago i Miami miały identyczny bilans 41-41, ale Bulls wygrali 2-1 bezpośrednią rywalizację.

Rozstrzygnęła się także kwestia nr. 1 na Wschodzie – zapewnili go sobie Boston Celtics, którzy pokonali u siebie 112:94 Milwaukee Bucks i wynik Cleveland Cavaliers (porażka 83:98 z Toronto Raptors) nie miał już znaczenia.

Czwarte miejsce na Zachodzie utrzymali Los Angeles Clippers, którzy skończyli sezon nad Utah Jazz – w środę obie drużyny wygrały swoje mecze.

Zatem pary I rundy play-off wyglądają tak:

WSCHÓD:

Boston Celtics (1) – Chicago Bulls (8)
Cleveland Cavaliers (2) – Indiana Pacers (7)
Toronto Raptors (3) – Milwaukee Bucks (6)
Washington Wizards (4) – Atlanta Hawks (5)

ZACHÓD:

Golden State Warriors (1) – Portland Trail Blazers (8)
San Antonio Spurs (2) – Memphis Grizzlies (7)
Houston Rockets (3) – Oklahoma City Thunder (6)
Los Angeles Clippers (4) – Utah Jazz (5)

Pierwsze mecze – w sobotę 15 kwietnia.

Typuj play-off NBA, wygraj 1000 euro!

POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi