NBA ma problem – jak zastąpić przewagę parkietu?

Share on facebook
Share on twitter
Rozgrywki NBA mają wrócić 31. lipca i system rywalizacji jest już praktycznie znany. Kluby i kibice pytają jednak - co w przypadku zgrupowania w Orlando będzie z podziałem na gospodarzy i gości? Chodzi oczywiście o przewagę własnego parkietu przysługującą zespołom z lepszym bilansem w tabeli.
fot. wikimedia commons

PZBUK – zgarnij CASHBACK aż 200 złotych! >>

Coraz więcej wiemy na temat dokończenia sezonu NBA – liga ruszy 31 lipca i potrwa do października, a udział we wznowieniu rozgrywek wezmą 22 zespoły. Wszystkie mecze NBA mają być rozegrane w jednej lokalizacji, na obiektach Disney World niedaleko Orlando.

Właśnie z uwagi na rozgrywanie spotkań w jednym miejscu, powstał mały kłopot – drużyny wyżej rozstawione przed playoff tracą ogromną przewagę jaką jest własny parkiet. Zaczęto więc się zastanawiać, w jaki sposób można by było nagrodzić drużyny z pierwszych miejsc.

Jednym z pomysłów jest przekazania posiadania piłki na starcie drugiej, trzeciej i czwartej kwarty drużynie wyżej rozstawionej. Inne mówią o jednym dodatkowym faul u wyznaczonego zawodnika czy dodatkowym challenge’u trenera. 

Tak jak pierwszy z nich wydaje się być sensowny, choć są i głosy (np. CJ McCollum) przypominające, że przecież gospodarze nie mają większej liczby posiadań w meczach. Dodatkowy faul wydaje się już całkiem sprzeczny z duchem gry, za daleko zmieniając przepisy. Challenge także może i nie byłby złym rozwiązaniem, ale na pewno muszą być szybciej rozstrzygane – mecze w tych momentach strasznie wyhamowują. 

Pojawiają się także pomysły mniej związane z grą jak przewiezienie własnego parkietu czy priorytet w przypadku wybór miejsca zakwaterowania. Wydaje się jednak, że w przypadku przewagi własnej hali parkiet odgrywa najmniejsze znaczenie.

A może pójść w nieco inną stronę – puszczać z głośników doping pod jeden zespół, ten który w normalnej sytuacji były gospodarzem? Być może choć trochę pozwoliłoby to poczuć atmosferę prawdziwych playoff.

Każda decyzja musi być jednak zaakceptowana przez związek zawodników (NBPA) oraz uzyskać 2/3 głosów właścicieli. Wszystkie propozycje dotyczące wznowienia sezonu zostaną omówione w czwartek – wtedy też poznamy oficjalne decyzje NBA w sprawie dokończenia rozgrywek.

RW

.

Po zwycięstwie pierwszego dnia rozgrywek European North Basketball League z gospodarzami – łotewskim BK Valmiera, tym razem Anwil pokonał estoński Tartu Ulikool Maks & Morits 81:63. Rywal nie był specjalnie mocny, większą szansę gry mogli dostać także rezerwowi.
20 / 10 / 2021 19:31
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
19 / 10 / 2021 23:36

NBA

Nie tak początek swojej przygody w Los Angeles wyobrażał sobie Russell Westbrook. Rozgrywający zawiódł na całej linii, a jego Lakers przegrali na otwarcie 114:121 z Golden State Warriors. Bohaterem zwycięzców oczywiście Stephen Curry, który sezon zaczął od triple-double. Nie pomogła dobra forma LeBrona Jamesa.
20 / 10 / 2021 9:31
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tak początek swojej przygody w Los Angeles wyobrażał sobie Russell Westbrook. Rozgrywający zawiódł na całej linii, a jego Lakers przegrali na otwarcie 114:121 z Golden State Warriors. Bohaterem zwycięzców oczywiście Stephen Curry, który sezon zaczął od triple-double. Nie pomogła dobra forma LeBrona Jamesa.
20 / 10 / 2021 9:31
Jak wygląda pre-season NBA? Jak budowano składy drużyn tego lata? Rafał Juć, skaut Denver Nuggets i ekspert telewizyjny to idealny gość, aby wyjaśniać detale przed startem najlepszej ligi świata. W studiu z Kamilem i Rafałem jest także Adrian Mroczek – Truskowski, nie brakuje więc ciekawych analiz taktycznych!
15 / 10 / 2021 11:46
W piątek w nocy po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć Russella Westbrooka w akcji razem z LeBronem Jamesem, lecz nie był to do końca miły widok. Gwiazdy Lakers muszą zrzucić rdzę – w przeciwieństwie do m.in. Stephena Curryego, który poprowadził Warriors do zwycięstwa 121:114.
9 / 10 / 2021 11:48
Damian Janiak znakomitym wejściem pod kosz w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił Decce Pelplin zwycięstwo 85:84 w wyjazdowym starciu z GKS-em Tychy. W czwartej kolejce sezonu Suzuki 1. ligi obejrzeliśmy także pełne zwrotów akcji Derby Podkarpacia i niespodziewane zwycięstwo Dzików Warszawa w Starogardzie Gdańskim.
19 / 10 / 2021 15:10
Trudne początki, ale z czasem rosnąca dominacja, a w drugiej połowie – nie bez problemów, ale jednak kontrola nad spotkaniem. Legia Warszawa doskonale zaczęła swoją przygodę w nowym sezonie FIBA Europe Cup, wygrywając na wyjeździe z CSM Oradeą 76:66!