NBA nie ukarze Rudy’ego Goberta

Share on facebook
Share on twitter
Rudy Gobert przeszedł do historii jako pierwszy zawodnik NBA, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. Liga nie ukarze jednak zawodnika za jego nieostrożne zachowanie i publiczne łamanie jej zaleceń.
Rudy Gobert / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Koronawirus był gorącym tematem w NBA już od jakiegoś czasu. Liga już na początku marca zaproponowała szereg zaleceń, które miały zmniejszyć ryzyko zakażenia wśród zawodników czy osób na co dzień pracujących przy lidze. Wskazywało się na zachowanie większej ostrożności w kontaktach międzyludzkich, w tym także między graczami a dziennikarzami czy kibicami. 

Niestety jak się dziś okazuje, do tych zaleceń nie dostosował się Rudy Gobert, środkowy Utah Jazz. Jeszcze na początku tego tygodnia żartował sobie z koronawirusa, dotykając wszystkich mikrofonów i dyktafonów po zakończonej konferencji prasowej. Wedle doniesień Adriana Wojnarowskiego, francuski zawodnik miał być również nieostrożny w szatni Jazz.

Tymczasem to właśnie Gobert został pierwszym zawodnikiem, u którego potwierdzono obecność koronawirusa w organizmie. Kolejnym okazał się Donovan Mitchell – jego szafka w szatni Jazz znajduje się zaraz obok Goberta. Nie wiadomo, w jaki sposób koronawirus zaatakował obu tych graczy i gdzie konkretnie go złapali, ale to na Francuza wylała się ogromna fala krytyki. 

.

Nie ma się czemu dziwić, bo jego zachowanie było bardzo nieodpowiedzialne. Sam zainteresowany jeszcze w czwartek przepraszał za swoje postępowanie i wyraził nadzieję,, że będzie to przestroga dla innych. NBA nie zamierza jednak wyciągać wobec niego żadnej odpowiedzialności – jak donosi Chris Haynes z Yahoo! Sports, nie będzie ani zawieszenia, ani kary grzywny.

Dla wielu Francuz stał się zresztą swego rodzaju „przypadkowym bohaterem”, bo zawieszenie NBA na 30 dni odbiło się bardzo głośnym echem i spowodowało, że problem epidemii koronawirusa zaczęto wreszcie brać na poważnie w Stanach Zjednoczonych. Wiele wskazuje jednak na to, że Gobert będzie musiał odbudować zszargane relacje z pozostałymi graczami Jazz… 

Tomek Kordylewski

.

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22