NBA: spokojna noc w lidze, Celtics wrócili na właściwe tory

Zaledwie trzy spotkania odbyły się w amerykańskiej lidze NBA w nocy z soboty na niedzielę. Najciekawiej było w Nowym Orleanie, gdzie miejscowi Pelicans przegrali z Boston Celtics 92:104. W pozostałych meczach Milwaukee Bucks pokonali Atlantę Hawks 122:113, a Orlando Magic rozbili Memphis Grizzlies 118:88.

New Orleans Pelicans — Boston Celtics

Przystępując do tego spotkania Boston Celtics byli zagrożeni najdłuższą serią porażek w całym sezonie. Podopieczni Joe Mazzulli przegrali dwa poprzednie mecze przeciwko Atlancie Hawks, więc na mecz z Pelicans Joe Mazzulla zdecydował się nie oszczędzać żadnego z graczy pierwszej piątki. Po stronie New Orleans Pelicans poza rotacją pozostał natomiast Brandon Ingram, a nieobecny był również Jose Alvarado.

Początek starcia to fantastyczna koszykówka w wykonaniu “Pelikanów”, którym w pierwszej kwarcie wychodziło dosłownie wszystko. W pierwszych dwunastu minutach gospodarze trafiali na 62% z gry, a trójka Zion Williamson (25pkt/9zb/4as) – Herbert Jones (18pkt/5zb/3as/2prz) – CJ McCollum (24pkt/5as/2prz) zdobyła 32 z 37 punktów całego zespołu. Tym sposobem Pelicans błyskawicznie wypracowali dwucyfrową przewagę i… nagle zapomnieli, jak się gra w koszykówkę.

W następnych trzech kwartach gra podopiecznych Williego Greena wołała o pomstę do nieba. W trakcie kolejnych 36 minut miejscowi zdobyli zaledwie 55 punktów, trafiając na fatalnej skuteczności 19/62 z gry (30%). Z kolei Celtics odnaleźli swój rytm po atakowanej stronie parkietu i nie tylko odrobili straty, ale spokojnie wyszli na prowadzenie, które w pewnym momencie dobiło do 22 punktów.

Trudno wyróżnić jednego zawodnika “Celtów”, ponieważ tak naprawdę cała pierwsza piątka zasługiwała dzisiaj na pochwały. Jrue Holiday (13pkt/8zb/7as/2prz) oraz Jaylen Brown (17pkt/6zb/6as) świetnie dzielili się piłką, podczas gdy Jayson Tatum (23pkt/9zb/4as) oraz Kristaps Porzingis (19pkt/10zb/3as/2prz/4blk) dominowali na tablicach. Łotysz dodał również kilka efektownych akcji w obronie i ostatecznie Boston Celtics pokonali New Orleans Pelicans 104:92, powracając na ścieżkę zwycięstw.

Komplet wyników minionej nocy:

New Orleans Pelicans — Boston Celtics 92:104 (37:28, 20:31, 11:24, 24:21)

Zion Williamson 25pkt/9zb/4as Kristaps Porzingis 19pkt/10zb/3as/2prz/4blk

Orlando Magic — Memphis Grizzlies 118:88 (33:13, 25:21, 32:21, 28:33)

Wendell Carter Jr 15pkt/13zb/2prz Jordan Goodwin 16pkt/11zb/3as/2prz

Atlanta Hawks — Milwaukee Bucks 113:122 (28:33, 17:26, 29:30, 39:33)

Bogdan Bogdanovic 38pkt/10zb/4as Giannis Antetokounmpo 36pkt/16zb/8as/3prz

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38